אלטע זאכן – הסוף מאת שלומי דיאז

מיום שני – חל איסור על תנועת עגלות רתומות לבעלי חיים בכבישים

Alte-zachen

אלטע זאכן: מחזה שלא יחזור צילום יהושע יוסף

כעת זה רישמי: החל מבוקר שני, 22 ביוני, המשטרה תוכל לאכוף את האיסור על תנועת עגלות הרתומות לבעלי חיים (אלטע זאכן) בכבישים העירוניים והבינעירוניים בכל הארץ.

התקנה החדשה אוסרת על תנועת עגלות רתומות לבעלי חיים בכל הכבישים, למעט בתחומי מושב או קיבוץ. עם זאת, הרשויות המקומיות יהיו רשאיות להעניק היתר מיוחד, לאחר התייעצות עם קצין משטרה, לבעלי עגלות המיועדות למטרות נופש ופנאי בלבד. השר כץ חתם על התקנה החדשה, בעקבות בקשות של גופים העוסקים בזכויות בעלי החיים, ובראשם עמותת “הכל חי”, לאסור את השימוש בבעלי חיים לצרכים תחבורתיים  מספר עמותות למען בעלי חיים כבר הודיעו כי ינסו לפעול גם נגד אישור חלקי זה.

פקודת התעבורה מכירה בעגלה רתומה לבעל חיים כאמצעי תחבורה. מדובר בעיקר בשימוש בסוסים וחמורים לצורך הובלת משאות בתוך העיר (“אלטע זאכן”), הנפוצה ברבות מערי הארץ, בהן תל אביב- יפו, רמת גן, גבעתיים, כפר סבא, נתניה, נהריה ועוד.

מנכ”ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, שיגר בקשה מיוחדת למשטרת ישראל להקפיד על אכיפת התקנה. השר כץ ציין, כי נסיעת עגלות הרתומות לבעלי חיים בכבישי ישראל מהווה סיכון בטיחותי לנהגים ולהולכי הרגל כאחד ולעיתים קרובות הן אף גורמות לעיכוב בתנועה ולפקקים מיותרים. מדובר לרוב בסוסים, המושכרים לרוכלים תמורת תשלום פעוט, ומהווים עבורם תחליף זול לכלי רכב. כדי להימנע מהוצאות כספיות, בעלי החיים אינם

מקבלים טיפולים רפואיים הכרחיים, מזון ראוי ותנאי מחיה הולמים עד מותם האכזרי עקב תשישות, מחלות ורעב

הכתבה פורסמה באתר ישראל היום

Leave a Comment