אמנות רחוב מעורבבת ומנוערת

ביום שלישי יתקיים בפעם השנייה האירוע “הבלנדר” שמשלב בין אמני רחוב ומוזיקאים שיוצרים במקביל במרחב אחד. הנה טעימה להאזנה

ביום שלישי הקרוב יתקיים במועדון “רוטשילד 12”, בפעם השנייה, אירוע האמנות “הבלנדר”. האירוע משלב בין מוזיקה לאמנות חזותית במרחב האורבאני תוך כדי שילוב של די-ג’ייז, מוזיקאים ומפיקים עם אמני רחוב וציירים.

הצד המוזיקלי מורכב מדי-ג’ייז הבית של “קו 106” – השלוחה האלקטרונית של קול הקמפוס, לצד אורחים מתחלפים אשר ינגנו בלנד של אלקטרוניקה אקלקטית, באס וביטס. כל אחד מהם מגיע ממקום קצת שונה ויחד הם יוצרים שילוב מעניין ומרענן.

“שחקני הבית” הם: אודי ניב (מגיש התכנית אודיני), אסף אלמוג (מגיש התכנית ביטמינים) ונמרוד הלברטל (מגיש התכנית המהפכה השקטה). לצידם יתקלטו ארבעה די.ג’ייז מקומיים: רני דר – מוזיקאי וסאונדמן שמשלב בין אלקטרוניקה להקלטות שטח באמצעות אייפון; לוקמאן (Luqman) – יוצר הביטים מבית Raw Tapes שמביא איתו ביטים מקוריים בשלל צבעים; מיס רד – MC שהספיקה כבר לשתף פעולה עם הרכבים מהארץ ומהעולם; שוזין (Shuzin 3421) – אשף המקלדת החיפאי, מפאנק של עוזי נבון ועד ליבטים ולהרמוניות של 3421, הוא יעטוף את הביטים של לוקמן ואת המילים של מיס רד בשכבות מהפנטות של סינטי.

על הצד הוויזואלי של האירוע אחראית “הפופ-אפ גאלרי” – גלריה וחברת הפקות עצמאית שהוקמה על ידי אורי יריב (Free Art Friday – Tel-Aviv). ה”פופ-אפ גאלרי” מתמקדת באמנות רחוב חדשנית מרחבי העולם ומישראל ומתוך עיקרון, לגלריה אין מיקום קבוע. הרעיון מאחורי הפעילות של הגלריה הוא טשטוש הגבול בין הרחוב לגלריה, ויצירת חיבור בין אמנים וגלריות מרחבי העולם ובין הסצנה המקומית.

בערב הבלנדר השני יציגו וייצרו אמני רחוב עכשויים, אשר ממלאים את המרחב האורבני, מאמנות פלסטית ועד ציורי קיר. בינהם:

Slider (87)Untay (בועז סידס) – בשנים האחרונות הפך Untay לחלק בלתי נפרד מסצנת אמנות הרחוב בישראל. יצירותיו מעטרות את תל אביב מצפון ועד דרום וב- 2013 הוא נבחר על ידי העיתון “כלכליסט” לאחד מ- 30 האמנים המבטיחים בארץ. סידס יגיע לבלנדר לקראת תערוכת היחיד המסקרנת שלו, שתיפתח ארבעה ימים לאחר מכן.

עבודה של סידס

Oum Kultuv (אום כלטוב) – אמנית אוטודידקטית שהפכה לשם דבר בקהילת אמנות הרחוב והאנדרגראונד בתל אביב. היא עובדת במגוון רחב של טכניקות, חומרים ומשטחים. מקנווסים ועד גרוטאות וחפצים ישנים, כאשר מרבית הציורים מתבצעים על ניירות מתוך ספרים ישנים. עבודות הרחוב שלה אינן חתומות והיא משתדלת להימנע מחשיפה. עבודותיה מתאפיינות לרוב בדמויות נשיות ומיניות, אשר משקפות קשת רגשות רחבה, ומחברות בין רכות ועוצמה. בבלנדר תציג מגוון רחב וצבעוני של עבודות, בתערוכת רחוב על גבי קיר ענק.

umעבודה של אום כלטוב

DIOZ – אנימטור, מאייר ואחד מאמני הגרפיטי הבולטים בת”א. הוא לוקח חלק מרכזי בכל הפרויקטים המשותפים של אמנות הרחוב בישראל, לרבות אירועים כמו “צבעי בסיס” ו-“פרויקט התחנה המרכזית”. באירוע הבלנדר הוא יבצע מופע של לייב גרפיטי.

עבודה של DIoz

dloz

Leave a Comment