אנחנו יודעים מה אסור לומר” מאת דודי כספי, סן דייגו”

                 הסידרה “איש משפחה” חוזרת לעונה 14 במוצ”ש ב”יס” • יוצר הסידרה, סת’ מקפרלן, יודע שהבוטות שלה מעוררת תגובות, אבל מספר שיש פחות צנזורה ממה שנדמה

family-man

“מתוך “איש משפחה

אחת מסדרות האנימציה האהובות ביותר, “איש משפחה”, חוזרת בעונה חדשה, 14 במספר, שתעלה במוצאי השבת הקרובה ב”יס” (yes Comedy, 19:55).

הסידרה המצוירת הפופולרית ידועה בזכות ההומור הפרוע על קורותיהם המגוונים של בני משפחת גריפין: ההורים פיטר ולויס, הילדים מג, כריס וסטואי, וכמובן הכלב המדבר בריאן. בסידרה צופים מיליוני אנשים בכל שבוע, והיא כבר הפכה לקאלט. היא אף זכתה בשלושה פרסי אמי. המגזין “פורבס” מעריך כי שווי הסידרה הוא כ־2 מיליארד דולרים. זה כולל תמלוגים משידורים חוזרים ברחבי העולם, מוצרים נלווים שנמכרים בחנויות, זכויות שימוש בדמויות, וכמובן העיסקה עם רשת פוקס האמריקנית שבה משודרת הסידרה מאז 1999. לסידרה נולדו גם שתי סדרות ספין אוף: “המופע של קליבלנד” ו”אבא אמריקני”.

על תזמורת “איש משפחה” מנצח ביד רמה סת’ מקפרלן (42), מי שהגה ויצר ואותה, נמנה עם כותביה, וכן מדבב דמויות בסידרה. בשנים האחרונות ניסה מקפרלן את מזלו גם בקולנוע כשביים וכתב את הסרט הקומי המצליח “טד” בכיכובו של מארק וולברג, ואת סרט ההמשך שיצא בקיץ האחרון. כמו כן, הוא יצר את “מיליון לדרכים להתפגר”, שבו גם שיחק לצד שרליז ת’רון וליאם ניסן. לפני שלוש שנים אף זכה מקפרלן להנחות את טקס האוסקר.

בשנתיים האחרונות הוא לא לקח חלק בקידום “איש משפחה” בשל העשייה הקולנועית שלו, אולם ביולי האחרון נרתם שוב למסע יחסי הציבור של הסידרה לקראת העונה ה־14 והגיע לכנס קומיק־קון לפגוש את המעריצים.

לכתבה המלאה הקישו