ברוכים הבאים לאקדמיה לקולנוע מאת דודי כספית, לוס אנג’לס

האקדמיה האמריקנית לקולנוע, שבוחרת את זוכי האוסקר, הזמינה 683 חברים חדשים להצטרף אליה, בדגש על נשים וקבוצות אתניות • מישראל הוזמן לאקדמיה הבמאי ארי פולמן

academy-winners

ארי פולמן // צילום: אי.פי

חמישה חודשים אחרי הסערה שפרצה סביב טקס האוסקר האחרון בשל היעדר מועמדים שחורים בטקס, האקדמיה האמריקנית לקולנוע מרעננת את שורותיה לשנים הקרובות.

בימים האחרונים פירסמה האקדמיה כי הזמינה מספר שיא של 683 חברים חדשים להצטרף אליה – יותר מכפול מבשנה שעברה ופי ארבעה מב־2012, והדגישה את הגיוון האתני והמגדרי שהינחה את תהליך הבחירה. האקדמיה כללה עד כה 6,261 חברים, מתוכם 92 אחוז לבנים ו־75 אחוז גברים.

המצטרפים החדשים נעים בין הגילים 24 ל־91, 46 אחוז מהם נשים, 41 אחוז מהם משתייכים לקבוצות אתניות שונות, ויש בהם נציגות ל־59 ארצות. מישראל הוזמן להצטרף לאקדמיה הבמאי ארי פולמן, שהיה מועמד לפני שבע שנים לאוסקר בקטגוריית הסרט הזר על סרטו “ואלס עם באשיר”.

בין המוזמנים החדשים לאקדמיה אפשר למצוא את הזוכים מהטקס האחרון ברי לארסון (“חדר”), אליסיה ויקאנדר (“הנערה הדנית”) ומארק ריילנס (“גשר המרגלים”), וכן את טינה פיי (“רוק 30”), הכוכב העולה של “מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר” ג’ון בויגה, אידריס אלבה (“הסמויה”), אמה ווטסון (“הארי פוטר”), טום הידלסטון (“הנוקמים”), דקוטה ג’ונסון (“חמישים גוונים של אפור”), האחיות הבמאיות הטרנסג’נדריות לאנה ולילי ואשובסקי (“מטריקס”) והזמרות מרי ג’יי בלייג’ וסיה.

“אנחנו גאים לקבל בברכה את החברים החדשים באקדמיה ויודעים שעבורם זו הזדמנות ולא רק הזמנה, שליחות ולא רק חברות”, אמרה נשיאת האקדמיה, שריל בון־אייזקס, שהיא גם האדם השחור הראשון בתפקיד.

אלא שגם צעד זה עורר מחאה. היו שכעסו על כך שיוצרים ותיקים לא הוזמנו לאקדמיה בשל ההעדפה של שחקנים צעירים מקבוצות אתניות. אולם הרוב המכריע בהוליווד, לרבות אלה שהוזמנו לאקדמיה, הגיבו בשמחה על הידיעה.

שתפו

Forward

 

Leave a Comment