ב-1.5 מיליון ליש”ט: היאכטה של אדית פיאף מוצעת למכירה

כלי השיט “הפלמינגו הוורוד” שימש קן האהבה של הזמרת הצרפתייה והמתאגרף הנודע מרסל סרדן • הבעלים: “אדית ערכה לא מעט מסיבות על היאכטה, וגם היום ההרגשה עליה מהממת”
 כתב אסף גולן

פיאף על רקע הספינה, צילום: GettyImage, סותבי’ס

היאכטה “הפלמינגו הוורוד”, ששימשה את הזמרת הצרפתייה המיתולוגית אדית פיאף בתור קן האהבה שבו פרח הרומן שלה עם המתאגרף הצרפתי-אלג’ירי מרסל סרדן, עומדת למכירה תמורת 1.5 מיליון ליש”ט.

היאכטה, שנמצאת כיום בבעלות הסופרת והמומחית הבריטית להיפנוזה ואלרי אוסטין, עוגנת כיום בנהר התמזה למרגלות מצודת לונדון. היא זכתה לפרסום בשיריה של פיאף, ששטה בה ברחבי צרפת ועקבה אחר מסעות האגרוף של סרדן, בזמן שזה היה נשוי לאישה אחרת.

היאכטה, צילום: סותבי’ס

“קיבלתי אותה לפני 25 שנה כמתנת נישואים מבעלי ג’יימס פול, כשחשבונות הבנק שלנו היו נפרדים, כך שלא ידעתי שהוא מסוגל לבצע הוצאה כזו”, מספרת אוסטין, שידעה להדגיש גם כי “היא אפילו ביצעה על הספינה את שירה האגדי ‘Non, je ne regrette rien’. אדית ערכה לא מעט מסיבות על היאכטה, וגם היום ההרגשה עליה מהממת”.

לאחר מותה הטרגי של פיאף בשנת 1963, עגנה היאכטה במשך שנים במקום, ולבסוף הועברה לבריטניה בשנות ה-90, שם עברה שיפוץ כולל על ידי בעלה של אוסטין.

 

זהו כלי שיט מפואר מאוד שאורכו 33 מטרים, והוא כולל חדר שינה ענקי (המשתרע על גודל של שלושה חדרי שינה רגילים) עם וילונות בצבע שמנת, אמבט מזהב וריפוד מפנק. ליאכטה גם מטבחון, חדר עבודה וסלון עם כיסאות מעור וקירות בעלי עיטורי זהב.

ב-150 השנים שחלפו מאז נוצרה, הספינה עברה שדרוגים שונים שבמהלכם נוסף לה מנוע מודרני, חיפוי העץ שלה חודש והוספה לה הסקה מרכזית.

פורסם באתר ישראל היום

 

Leave a Comment