גלובוס הזהב 2017: רשימת הזוכים המלאה

 

טקס גלובוס הזהב שנערך הלילה בלוס אנג’לס (לפנות בוקר אצלנו) היה חגיגי במיוחד: גל גדות נראתה נפלא כשהגישה את הפרס לפרס הסרט הזר (“היא”), השחקנים האפרו-אמריקנים זכו סוף-סוף לאפליה המתקנת שהם היו כל כך ראויים לה ומריל סטריפ אחת, שרק קיבלה פרס על מפעל חיים, גנבה לכולם את ההצגה. אה, כן, והיו גם “לה לה לנד”, “מונלייט” ו”אטלנטה” שזכו בכל הפרסים החשובים

golden-globe

טקס פרסי גלובוס הזהב ה-74 שנערך הלילה בלוס אנג׳לס בהנחיית ג׳ימי פאלון, הכיל לא מעט זוכים מפתיעים (למרות שעל רובם סיפרנו לכם כבר אתמול) ובעיקר סימנים ראשונים לכך שהוליווד מתחילה להתאושש מטראומת בחירתו של דולנד טראמפ לנשיא ארצות הברית (רגע לפני שהוא יכנס לתפקיד והטראומה תחל באמת). פאלון פתח את הערב במערכון מיוזיקל נפלא שהיה כולו מחווה לסרט הגדול של השנה – ״לה לה לנד״. פאלון שלא יפספס שום הזדמנות כדי לרקוד ולשיר שילב במיוזיקל שלו כוכבים כמו טינה פיי וג׳סטין טימברלייק. ״דבר״ נוסף שהביא איתו פאלון מה-“Tonight Show” הוא חבר להקת הרוטס – קווסטלאב. הפעם בעמדת הדי ג׳יי שהעניק לטקס וייב שהלם יותר מסיבת גג בוויליאמסבורג ופחות אירוע של זקנים עשירים בלוס אנג׳לס (שזה מה שהוא באמת).

golden-globe-1

עם אפס נציגים ישראלים שמועמדים בטקס (לא, נטלי פורטמן לא נחשבת), הרגע הצפוי ביותר של ניפוח החזה בגאווה הגיע עם עלייתה לבמה של ה״וונדר וומן״ הלאומית, גל גדות, שהגישה יחד עם כריס המסוורת׳ (ת׳ור) את הפרס לסרט הזר הטוב ביותר. גדות בשמלה שחורה וכחולה, צמודה ומחמיאה מאוד, חשפה בגאון ״בייבי באמפ״ קטנה אך עוצמתית ולא שכחה להזכיר את ישראל על הבמה (״אני מגיעה מישראל וכריס מגיע מאוסטרליה״), לפני שהעניקה את הפרס ל״היא״ של פול ורהובן (בכיכובה של איזבל הופר הנפלאה).

את הרגע המשעשע ביותר בטקס אפשר לתאר כ”הפרס להענקת הפרס המוצלחת ביותר”, שהלך בקלילות לקירסטין וויג וסטיב קארל שהעניקו יחדיו את הפרס לסרט האנימציה הטוב ביותר (״זוטרופוליס״) וסיפרו כל אחד בתורו על סרט האנימציה הראשון שראו בחייהם – קארל סיפר על הפעם הראשונה בה צפה בסרט ״פנטזיה״ של דיסני שהיא גם הפעם האחרונה שראה את אביו, וויג התעלתה עליו (כמובן) כשסיפרה שהלכה לסרט מצויר עם סבה רק כדי לשכוח מכך שהרדימו באותו יום את שלושת כלביה האהובים. זאת גם הייתה הפעם האחרונה בה ראתה את סבה.

אגב, רגע הרבה פחות מרשים היה המחווה שנערכה לזכרן של קארי פישר ודבי ריינולדס ז״ל, שהלכו לעולמן לפני כשבועיים וזכו לוידאו קצרצר שנראה בבירור כאילו נערך במהירות. לא מרגש ולא קול.

רשימת הזוכים המלאה:

קולנוע

שחקן המשנה הטוב ביותר בסרט: ארון טיילור ג׳ונסון (״יצורים ליליים״)

פס הקול הטוב ביותר: ג׳סטין הורוויץ (״לה לה לנד״)

השיר הטוב ביותר: city of stars (״לה לה לנד״)

שחקנית המשנה הטובה ביותר בסרט: ויולה דייויס (״גדרות״)

השחקן הטוב ביותר בסרט (קומדיה): ראיין גוסלינג (״לה לה לנד״)

התסריט הטוב ביותר: דמיאן שאזל (״לה לה לנד״)

סרט האנימציה הטוב ביותר: ״זוטרופוליס״

הסרט הזר הטוב ביותר: ״היא״ (צרפת)

הבמאי הטוב ביותר: דמיאן שאזל (״לה לה לנד״)

השחקנית הטובה ביותר (קומדיה): אמה סטון (״לה לה לנד״)

 

Leave a Comment