הבית האמנותי/אבי דרורי

אחד הבתים היותר מפורסמים בבוורלי הילס הוא ללא ספק “דה אוניל האוס”, בית מיוחד מאד בצורתו שעוצב וניבנה בצורה אמנותית יוצאת מן הכלל ובו צולמו מספר אפיזודות מהסידרה המפורסמת “בוורלי הללס 90210”.

סיפורו של בית מיוחד זה מתחיל ב-1978 כשסוחר חפצי אומנות בשם דון אוניל ואשתו סנדי שביתם היה בנוי בסגנון המסורתי החליטו שהגיע הזמן לשדרג את בית הארחה הנמצא בחלקו האחורי של ביתם בסגנון אנטוני גאודי, ארכיטקט ספרדי מברצלונה שנודע בעיצובו הזורם והמושפע רבות על ידי הטבע. סגנון העיצוב שלו היה אהוד מאד על דון ולכן הוא החליט לאמצו לאופן בו יראה הנכס.

לאחר השלמת הבנייה החליטו בני הזוג אוניל לשדרג גם את חזיתו של הבית עצמו באותו סגנון מה שהפך אותו תוך זמן קצר יחסית לאחד האתרים האטרקטיביים ביותר כאן. הפיתוחים האמנותיים על קירות החלק האחורי של הנכס במיוחד מושכים לכאן לא מעט תיירים ומטיילים והוא נמצא באחד המקומות הראשונים ברשימת האתרים המבוקרים ביותר בבוורלי הילס.

כחובב אומנות מושבע ביליתי כאן זמן רב בצפייה בעבודה הנהדרת שהושקעה כאן והרגשתי צורך עז לשתפכם בחוויה.

הקליקו על התמונות להגדלה

 b1

 b4

 b3

 b2

 b7

 b6

 b5

בחרתי להתחיל בצידו האחורי של הנכם בכוונה. צד זה הרבה יותר פופולארי מצידו הקדמי בשל הפיתוחים על הקיר שנבנו לפרטי פרטים ומושפעים על ידי הטבע. אפילו דלתות הכניסה מעוצבות בצורה אמנותית מיוחדת. עמדתי שם דקות ארוכות והתפעלתי מהעיצוב הנפלא הזה. עד היום הורגלתי לראות אמנות שכזו רק במוזיאונים המקומיים וכאן נוכחתי שלאומנות אין גבולות קבועים כל מי שיש בידו את האמצעים לכך יכול להפוך בית מסורתי לחלום אמנותי.

 b12

 b11

 b10

 b9

 b8

כל חלק עוצב וניבנה בצורה יסודית ומפורטת על מנת להשיג שלמות נאמנה ככל האפשר למקור. אם תשימו לב בתמונה האחרונה ניתן להבחין שאפילו מרזבי המים עוצבו בצורת ראש של חיה והמרזב יוצא מפיה, ממש אמנות.

 b14   b13

הדלתות והחלונות גם הם ניבנו באופן וצורה מיוחדת ותואמת על מנת להשלים את התמונה.

 b18

 b17

 b16

 b15

זוהי חזיתו של הנכס ששודרג מיד לאחר סיום עבודות השידרוג מאחור. בני הזוג אוניל שכה התרשמו ממראהו האחורי של ביתם החליטו מיד בסיום העבודה לשדרג גם את חזיתו וכך הוא הפך מנכס מסורתי לנכס ייחודי. מספר סרטים ותכניות טלוויזיה צולמו כאן כשהמפורסמת שבהם היתה סידרת הטלוויזיה “בוורלי הילס 90210” שמספר אפיזודות ממנה צולמו במקום.

 b19

מפת האזור ומיקומו של הנכס.

צירפתי גם סירטון קצרצר להמחשת החוויה, להנאתכם:

לא משנה מה יהיה טעמו של כל ארכיטקט, דבר אחד בטוח, הנכס הזה מרהיב ביופיו וללא כל צל של ספק שווה ביקור. זה נכס שונה בתכלית השינוי מכל נכס אחר שראיתי כאן עד היום ואמנות מיוחדת כזאת המבוצעת לפרטי פרטים לא ניתן לראות במקומות אחרים פרט כמובן למוזיאונים הרבים הפזורים כאן לרוב. אני ממליץ עליו בכל פה במיוחד לכל שוחרי האומנות שבוודאי יתפעלו ממנו כפי שאני התפעלתי.

avi droriאבי דרורי

טיולים בטבע

חוויות וסיפורים אישיים,

טיולים למקומות יפים וצילומים

  

לכתבות נוספות של אבי הקישו

 

 

Leave a Comment