היסטוריה: זוג הגייז הראשונים ששותפים ביולוגית ללידת שלישייה מאת דרור בלילטי

היסטוריה: זוג הגייז הראשונים ששותפים ביולוגית ללידת שלישייה מאת דכריסטו ותאו מנלאו הם זוג הגייז הראשונים ששותפים ביולוגית ללידת שלישייה באמצעות אם פונדקאית בדרום אפריקה. בתחילה הופרו שתי ביציות, האחת עם המטען הגנטי של תאו והשניה עם של כריסטו, וכעת הזוג מנלאו הורים לשתי בנות ובן, צמד תאומות זהות ואחיהן. כן ירבו!

triplates

לגייז תמיד קיימת המחשבה שהם לא יוכלו להיות הורים”, אומר כריסטו מנלאו, “קשה מאוד לעבור את תנאי הסף לאימוץ, ונאמר לנו שתמיד יקבלו זוגות הטרוסקסואלים לפנינו. כבר התייאשנו וחשבנו שלעולם לא נמצא מישהי שתסכים להיות פונדקאית לזוג גייז”.

למרות החששות, כריסטו ותאו מנלאו פגשו את האם המיוחלת באסיפה שכונתית. המפגש נערך בעקבות מקרה רצח שהתרחש בשכונה, בו אוסקר פיסטוריוס, אתלט פראלימפי עטור זהב, ירה למוות בדוגמנית ששהתה בביתו.

בדרום אפריקה החוקים לפונדקאות מחמירים יחסית, האם הפונדקאית ובעלה נדרשו להגיע לראיון עם שופט ולהצהיר כי כל הצדדים מסכימים לתהליך, וכסף לא יועבר אלא לכיסוי הוצאות הקשורות למהלך ההריון בלבד.

העוברים נעשו בהפריה חוץ גופית. בתחילה הופרו שתי ביציות, האחת עם המטען הגנטי של תאו והשניה עם של כריסטו. במהלך ההריון נתגלה כי שני העוברים נקלטו בהצלחה אולם אחד העוברים התפצל. מקרה דומה התרחש גם בארה”ב בשנת 2013. כעת הזוג מנלאו הורים לשתי בנות ובן, צמד תאומות זהות ואחיהן. מזל טוב וכן ירבו.