המחאה תעבור לדו! מאת מאיה כהן

טונים צורמים? סימפונט רעננה ערכה קונצרט מול משרד רה”מ במחאה על תקציב התרבות

raanana

מחאה לאניני טעם. סימפונט רעננה מול משרד ראש הממשלה צילום נועם ריבקין פאנטון

במטה להצלת התרבות המשיכו הבוקר במאבק למען העלאת תקציב התרבות יחד עם תזמורת סימפונט רעננה. הבוקר, עשרות נגני תזמורת סימפונט רעננה, בניצוחו של נִתַי צֹרי החליפו את מקומם הטבעי, אולם הקונצרטים הממוזג, וקיימו קונצרט מול משרד ראש הממשלה בזמן דיוני התקציב בירושלים, זאת במחאה על  חוסר תיקצוב ראוי לתרבות בישראל.

אל נגני התזמורת הצטרפו אמנים, יוצרים ואנשי מוסדות התרבות מהמטה להצלת התרבות, הכולל את פורום מוסדות תרבות ואמנות בישראל, שח”ם -ארגון השחקנים בישראל, אמ”י- ארגון אמני ישראל, ואת כלל ארגוני היוצרים בישראל.

בדרכה לישיבת הממשלה עצרה שרת התרבות מירי רגב וביקרה את המפגינים והנגנים. השרה רגב הבטיחה לפעול להעלאת תקציב התרבות. לדברי אנשי המטה להצלת התרבות “באנו לכאן כדי שלכל אזרח במדינה תהיה הזכות לתרבות. הרעב לתרבות הוא של כולנו, אנשי הפריפריה, אנשי המרכז, אנשי הימין, אנשי השמאל, אנשים מהמגזר הדתי, ואנשים מהגזר הערבי, אנשים מהצפון ואנשים מהדרום. אנחנו נלחמים על הזכות הזו. לא נסתפק בתוספת חד פעמית או בביטול הקיצוץ”.

במהלך המחאה אמרה השחקנית שרית וינו אלעד כי “המאבק אינו מאבק של אמנים או יחידי סגולה, מדובר במאבק של כל המדינה. אנחנו מדברים על הנגשה של כרטיסים לאנשים שלא יכולים לקחת את כל המשפחה וללכת למוזיאון.

בהמשך, בזמן ישיבת התקציב איימה השרה רגב שתמנע מלהצביע  ומסרה: “לצערי אנחנו נמצאים במשבר מול האוצר. לא הצלחנו להתקדם בהעלאת תקציב התרבות והספורט, תקציב שגם הוא חברתי ואזרחי, ולא יכול להיות מצב שהוא לא יעלה”.

הכתבה פורסמה באתר ישראל היום ב8-5-2015

Leave a Comment