הפלאפל הכי טוב בסן פרנסיסקו נכנע לעליית המחירים/עומר שוברט

קליפורניה אוהבת פלאפל. זה משתלב עם הטרנד הצמחוני, מספק את האפיל המזרחי הטרנדי אף הוא ובעיקר זול ודי טעים (בטח יחסית למשהו נטול בשר). תפגשו כאן פלאפל כמעט בכל מקום. בדוכני אוכל רחוב, בשווקי האיכרים, בכנסי היי-טק מפונפנים ואפילו במסעדות יוקרה, שם יגישו לכם אותו כמנת גורמה מוזרה.
קציצות הפלאפל עצמן בדרך כלל די בסדר, הבעיות העיקריות הן במסביב. הפיתות בדרך כלל לא מספיק טובות (פיתות באופן כללי הן בעיה אמריקאית קשה והזדמנות עסקית לאופים ישראלים), הסלטים מאכזבים (תשכחו מבר סלטים של פלאפליות בישראל) וגם החומוס/טחינה זה לא ממש זה.
ובכל זאת, אחרי כמעט שנה כאן, הצלחתי למצוא משהו ראוי. זה לא תדמור, אפילו לא ג׳ינה, אבל מדובר בפלאפל שמרגיש כמו פלאפל. King of Falafel שבפינת הרחובות Divisadero ו-Bush בסן פרנסיסקו (לא רחוק מה-JCC, המרכז המושקע של הקהילה היהודית בעיר), התברר כמקום ששווה לעצור בו.

Slider

בפעם הראשונה שהגעתי למקום, נעמדתי בתור (תור הוא תמיד סימן טוב, במיוחד כשלא מדובר בשעות השיא) מתוך כוונה לנסות דווקא את השווארמה שהריח שלה הציף את החלל. אלא שאז העפתי עוד מבט בתפריט, הבחנתי שליד מנת הפלאפל מצוין שמדובר ב״מנה עטורת פרסים״ והחלטתי לבדוק האם אכן מדובר במנה מנצחת.
הפיתה אמנם היתה מעט דקה לטעמי, אבל הקציצות היו מצוינות ומה שבעיקר הפתיע לטובה היו הסלטים, כמו גם החומוס טחינה. ב-6.5 דולר, מחיר המנה, אמנם תוכלו לקבל כאן ארוחה מלאה בכל רשת מזון מהיר, אבל בכל זאת הרגשתי שמדובר במחיר הוגן. בעיקר בגלל שזה ללא ספק היה הפלאפל הכי טוב שאכלתי בקליפורניה (כולל ההוא במסעדת היוקרה) והטאצ׳ הביתי היה ניכר בכל ביס.
האמת שלא תכננתי להקדיש לפלאפל הזה פוסט שלם. בסך הכל פלאפל. התכוונתי לשלב אותו באיזו רשימה עתידית על אוכל רחוב מקומי. אלא שהשבוע התברר לי שזה כנראה כבר לא יקרה. אחרי יותר מ-40 שנות פעילות, ״מלך הפלאפל״ צפוי להיסגר בסוף השנה. הבעלים החדשים של הנכס העלו את דמי השכירות החודשיים והפכו אותם למשהו שאנשי הפלאפל לא יוכלו לעמוד בו י(12,000 דולר בחודש, אם אתם בעניין). ככה זה כשיש כאן מי שמוכנים לשלם את הסכומים האלה.
King of Falafel, כפי שלמדתי השבוע, הוא המקום הראשון שהציע פלאפל בסן פרנסיסקו. הוא הוקם על ידי משפחת קווארסה הפלשתינאית ב-1975. היום נמצאת המסעדה בבעלות הבת, נאוול קווארסה, שסיפרה לאתר האוכל המקומי Inside Scoop שהיא הציעה לבעלים החדש לחלק את הנכס לשניים ולשכור רק את מחציתו כדי להמשיך להפעיל את המקום, אבל אחרי שגילתה שהוא פרסם מודעה שמציעה את הנכס להשכרה היא הבינה שזה הסוף. היא הוסיפה שהיא מקווה שתוכל למצוא מקום אחר לפתוח בו את המסעדה וציינה שהעסקים דווקא טובים בזמן האחרון.
מה שבטוח, לפחות עד סוף 2014, תמצאו אותי שם לא מעט.

Untitled-2לבלוג המלא הקישו

Leave a Comment