השף החליט: עונש ללקוח שהשמיץ את המסעדה

 

אחרי שטוקבקיסט חצוף כתב ביקורת קטלנית על המסעדה שלו, השף הבריטי גארי אשר החליט לא להישאר חייב: “היית מזוויע”

לפעמים כדאי לחשוב טוב טוב לפני שכותבים ביקורת באינטרנט: זה הלקח שלמד על בשרו סועד שהשמיץ ברשת מסעדה בריטית, וקיבל תגובה זועמת מהשף בכבודו ובעצמו. 

הסועד, שביקר במסעדת Burnt Truffle, לא היה מרוצה מהחוויה – בלשון המעטה. על פי ידיעה שפורסמה ב”דיילי מייל” הבריטי, בעקבות אכזבתו מהמסעדה, פירסם הסועד ביקורת באתר TripAdvisor תחת הכינוי “כריס בי” – והשתלח באיכות המזון שהוגש לו, ובאופן הגשתו. 

restaurant

ביקורת קטלנית בעילום שם. מסעדת Burnt Truffle מתוך הטוויטר

“כריס” כתב כי אחת המנות נראתה “כאילו ילד בן חמש הרכיב אותה” ורמז כי היין האדום היה יקר מדי וככל הנראה אוחסן בקירור. “מה מוסר ההשכל? שלי? אני לא אחזור”, סיכם הגולש המאוכזב. “ושלהם? פשוט כך: הלקוח תמיד צודק”. 

אלא שבכך לא הסתיים הסיפור: במקום לקבל את הביקורת באופן ענייני ומקצועי, שף המסעדה והבעלים שלה לא היה מרוצה מהפרסום – והחליט להחזיר ללקוח החצוף כגמולו. זאת משום שלדבריו, גם הלקוח לא היה טלית שכולה תכלת, אלא התנהג בצורה מחפירה. 

“יש שני דברים שאני ממש מרוצה מהם”, כתב שף המסעדה, גארי אשר, בתגובה לביקורת. “קודם כל, זה שלא נצטרך לראות אותך שוב, היית מזוויע. ודבר שני, שבדיוק עבדתי במטבח של המסעדה בערב שבו סעדת בה – ויכולתי לתמוך בצוות שלי בזמן שהם התמודדו עם המתקפה שלך. 

“למעשה, אתה, אדוני, הסיבה לכך שעמדתי בתור בתחנת דלק בעשר וחמישה בלילה וקניתי שמונה פחיות של “סטלה”, בזמן שאני תוהה לגבי המין האנושי”, הוסיף אשר.

restaurant-1-gif  תומך בהם. אחד מעובדי המסעדה עם תמונתו של אשר מתוך הטוויטר

השף הפגוע, שטען כי הביקורת לא הייתה מוצדקת, כתב כי הוא עבר על חלק מהביקורות הרבות שפירסם “כריס בי” באתר. “נושא בולט שמשותף לכל השליליות שלך הוא: ‘אנשים חצופים וחסרי נימוסים’. האם אני יכול לשאול, אדוני, האם האופן שבו נהגת והדרך שבה התאמצת להשפיל את הצוות שלנו – אינם חצופים? 

“האם זה לא חצוף לומר – בנוכחות שבע בני הלוויה שלך וכל מי שבטווח שמיעה – שכבד האווז היה הכי גרוע שאי פעם אכלת? האם מעולם לא שמעת את המשפט ‘אדם שנחמד אליך אבל אינו נחמד למלצר – אינו אדם נחמד'”? 

את התגובה סיים אשר ברמז עבה, שהפציר ב”כריס” לא להגיע גם למסעדותיו האחרות. “יש לנו עוד שתי מסעדות”, כתב. “אמרת שלא תחזור למסעדה הזו, אז רק כדי להבטיח לחלוטין שלא נראה אותך גם באחת משתי המסעדות האחרות – המתכון לכבד אווז הוא זהה בשלושתן”. האמת? לא פראייר. 

  •  
  •  
  •