חיי מדף 105: בנו של דונלד טראמפ הפך לדמות קומיקס ביפן מאת ירין כץ

 

מאייר יפני לקח את הלגלוג לבארון טראמפ צעד אחד קדימה, 31 סופרים בעצומה למען חנינה לאדוארד סנודן וסאגת בוב דילן מסרבת להסתיים. חדשות הספרות

גילויים חדשים: הספר המוקלט הראשון בעולם נמצא בקנדה וסיפור בלתי ידוע של ה.ג’. וולס יפורסם לראשונה

פרופסור מת’יו רוברי, חוקר ספרות מודרנית מאוניברסיטת קווין מארי בלונדון, מפרסם בימים אלה ספר חדש העוסק בהיסטוריה ובהתפתחות של הספרים המוקלטים, שנוצרו ברובם עבור עיוורים ולקויי ראייה. במסגרת מחקרו גילה רוברי עותק נדיר של מה שנחשב לספר המוקלט הראשון שנוצר אי פעם – סט של ארבעה תקליטים עליהם הוקלטה בשנת 1935 הנובלה “טייפון” מאת ג’וזף קונרד. הספר המוקלט, שנוצר ע”י המכון הלאומי המלכותי למען העיוורים בבריטניה, נמצא בחנות של אספן תקליטים בקנדה, שכלל לא ידע שהוא מחזיק באוצר נדיר. הספרים המוקלטים הראשונים יועדו במקור לותיקי מלחמת העולם הראשונה שאיבדו את ראייתם, והעותק המדובר הגיע ככל הנראה מבריטניה לקנדה יחד עם חייל שהיגר למדינה. רוברי סיפר ל”הגרדיאן” הבריטי כי כבר חדל להאמין שיצליח להשיג עותק של ההקלטות הללו. “זה ממצא אדיר לכל מי שמתעניין בספרות, הקלטות סאונד או המורשת התרבותית של לקויי הראייה,” אמר רוברי.

בתוך כך התגלה לאחרונה גם סיפור בלתי ידוע של ה.ג’ וולס, מחבר “מלחמת העולמות” ומי שנחשב לאחד מהאבות המייסדים של סוגת המדע הבדיוני. הסיפור, שנקרא “Haunted Ceiling” ולא היה ידוע לחוקריו של וולס, התגלה ע”י עורך מגזין “הסטרנד”, אנדרו גילי, שהחליט לחקור את ארכיונו של וולס המוחזק באוניברסיטת אילינוי. וולס מתאר בסיפור, שיתפרסם בשבוע הקרוב ב”הסטרנד”, אדם בשם מרדית’ שמגלה רוח רפאים בדמות אישה בחדר העבודה שלו. הסיפור נכתב ככל הנראה בעשור האחרון של המאה ה-19, כשוולס היה בערך בן 30.

בנו של דונלד טראמפ הפך לדמות קומיקס ביפן

trump-jounior

בארון טראמפ בגרסת המנגה (צילום מסך)

בארון טראמפ, בנו בן ה-10 של נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ, התפרסם בעולם בזכות נסיונותיו החינניים להישאר ער בזמן שאביו נושא את נאום הנצחון שלו. הבעותיו של טראמפ ג’וניור בזמן הנאום הפכו אותו ללהיט רשת ויראלי בקרב מתנגדי הנשיא הנבחר, שחשו כי הוא מבטא את רצונם לעצום עיניים או לחילופין להתעורר מחלום הבלהות. “הטלגרף” הבריטי מדווח כי גם ביפן הפך בארון טראמפ ללהיט ברשתות החברתיות ואף זכה לכינוי “בישונן” שניתן לנערים צעירים ואטרקטיביים בעלי יופי מעודן.

בעקבות הפופולריות של בארון טראמפ ביפן, החליט אמן המנגה יוסוקה הורי ליצור קומיקס סביב דמותו. הוא העלה לרשת את שער הקומיקס, שנושא את השם הארוך “האבא המעצבן והצעקני שלי הוא הנשיא, כך שהחיים השקטים והצנועים שקיוויתי להם נגמרו”, ובו נראה בארון עצוב ובוכה בזמן שאביו נואם לאומה. לדברי הורי, הפרק הראשון ייקרא “וגם, אמא שלי ואחותי סקסיות מדי”.

בשלב זה לא ידוע מתי הקומיקס יראה אור.

trump-jounior-2