חשיפה: ראש המוסד איים להתפטר בשל טענות הפוגעות באמינותו בן כספית

 

ממידע שהגיע ל”סופהשבוע” עולה, כי במסגרת בדיקה שעורך גוף חשאי באשר לנסיבות מותו של בן זיגייר הועלו ממצאים הפוגעים לכאורה באמינות מידע שמסר פרדו לפורומים רשמיים שעסקו בפרשה. משרד ראש הממשלה: “בשום שלב לא שקל ראש המוסד להתפטר”

ראש המוסד תמיר פרדו איים להתפטר מתפקידו על רקע בדיקה שנערכה על ידי גוף חשאי בכל הנסיבות הקשורות לפרשת התאבדותו בכלא של סוכן המוסד בן זיגייר. כך נודע ל”סופהשבוע”. ככל הנראה, בשלב הזה הוסר איום ההתפטרות המיידית של פרדו, אך הפרשה עדיין מתנהלת.

איומו של פרדו נכלל במכתב ששיגר ראש המוסד לגוף הבודק את ההתנהלות. ממידע שהגיע ל”סופהשבוע” עולה, כי במסגרת הבדיקה הועלו ממצאים וטענות הפוגעים לכאורה באמינותו של פרדו ובאמינות מידע שמסר לפורומים רשמיים בהקשר לפרשת זיגייר.

זיגייר, שכונה האסיר איקס, שם קץ לחייו ב-15 בדצמבר 2010 בתאו המבודד בכלא איילון. על פי פרסומים זרים, זיגייר היה סוכן מוסד שנעצר לאחר שגרם לחשיפתם של סייענים שפעלו בשורות חיזבאללה בלבנון.

לפני כחודש וחצי התיר בית משפט השלום בראשון לציון לפרסם פרטים חדשים על אודות חקירת מותו של האסיר איקס, שמהם עלה כי הוא סבל ממצב נפשי קשה וכי כמה שעות לפני ההתאבדות קיבל “הודעה קשה” מאשתו. השופטת החוקרת דפנה בלטמן־קדראי אף קבעה, כי היו מחדלים לכאורה בתפקוד אנשי צוות שירות בתי הסוהר (שב”ס). עם זאת, הפרקליטות קבעה כי לא תעמיד את האחרונים לדין.

Slider (60)
הדרכון של בן זיגייר. צילום: מתוך תחקיר הטלוויזיה האוסטרלית

מהמסמכים שהותרו לפרסום עולה כי לאחר כליאתו עבר זיגייר ביקורות רבות באשר למצבו הנפשי על ידי עובדים סוציאליים ולפי הצורך גם על ידי רופאים ופסיכיאטרים. הוא נבדק על ידי פסיכיאטרית בסוף נובמבר 2010 וזו הבחינה כי מצבו הנפשי ירוד וכי הוא מסוכן לעצמו.

כשבוע לאחר מכן בוצעה הבדיקה הפסיכיאטרית האחרונה, שבה לא נמצא שינוי במצבו הנפשי של האסיר איקס.

מהמוסד נמסר באמצעות תקשורת ראש הממשלה: “המוסד מדווח לגופים המפקחים עליו מידע מפורט ואמין. בשום שלב לא שקל ראש המוסד להתפטר בשל נושא זה או כל נושא אחר”.

Leave a Comment