“טווין פיקס” לא תמשיך מאת דודי כספי”

 

למרות ההייפ שיצרה הסדרה המתחדשת של דיוויד לינץ’, נתוני הרייטינג אינם מספקים והביקורות מסויגות • ברשת שואוטיים אומרים כי מלכתחילה לא התכוונו ליצור עונה נוספת, אבל מודים: נתוני הצפייה לא מתקרבים לנתוני סדרות מצליחות

מתוך “טווין פיקס” של 2017

ארבעה שבועות לפני שידור פרק הסיום של “טווין פיקס” גרסת 2017, נראה שהחידוש המדובר של סדרת הקאלט מהניינטיז לא צפוי להימשך מעבר לפרקים שנותרו.

הסדרה של הבמאי דיוויד לינץ’ שודרה במקור בתחילת שנות ה־90 למשך שתי עונות. ההחלטה לא ליצור עונה נוספת היתה לאחר שהרייטינג של הסדרה צנח ב־1992 עם פענוח התעלומה “מי רצח את לורה פאלמר”, שעמדה במרכז הסדרה. 

רשת הכבלים שואוטיים החליטה להשיב את הסדרה למסך עם כוכבים כמו קייל מקלכלן, ששיחק בסדרה המקורית, ונעמי ווטס, וזה הפך להיות פרויקט יקר וממושך. ההכרזה על הפרויקט נעשתה לראשונה באוקטובר 2014, אולם רשת הכבלים נאלצה להמתין זמן רב, לנהל משא ומתן ממושך עם לינץ’ ולספוג תקופת צילומים שארכה שמונה חודשים.

הסדרה המתחדשת, שבסופו של דבר כוללת 18 פרקים, תוקצבה בהתחלה לסדר גודל של 13-9 פרקים. היא תפחה ל־18 פרקים בשל דרישה של לינץ’, עלתה באיחור של שנה ולא הצליחה לתרגם את הסקרנות הרבה  – שנבנתה בהדרגה לקראת עלייתה – לרייטינג מספק בארה”ב. בפרק הבכורה שעלה במאי צפו רק 600 אלף איש. הנתונים השתפרו אחר כך רק הודות לממשקי צפייה חלופיים, כמו שירותי הסטרימינג של שואוטיים. הביקורות על הסדרה המתחדשת היו מסויגות. רבים ציינו את האבסטרקטיות האמנותית של לינץ’ כמוטיב משונה מדי ומבלבל, שלא התחבב במיוחד על קהל חדש ודיבר בעיקר למעריצים ותיקים. אגב, גם אלון אבוטבול הפציע בתפקיד קטן בסדרה המתחדשת – פרט שהפתיע ושימח צופים ישראלים רבים.

מתוך “טווין פיקס” של 2017

“הסדרה מוזרה, מצמררת ואיטית אבל מעניינת, ומתעקשת להיות כזו”, נכתב בביקורת של “וראייטי”, “לא מהנה במיוחד לצפות בה והיא יכולה להיות מטרידה, אבל החזון של לינץ’ הוא כה אבסולוטי שאצלו זה עוד יכול לעבור חלק בעוד שאצל יוצרים אחרים – לא”.

נשיא שואוטיים, דיוויד נבינס, אמר השבוע במהלך כנס מבקרי הטלוויזיה האמריקנים כי “תמיד כיוונו לעונה אחת בלבד. לא היו דיונים להמשיך מעבר, ואכן נתוני הצפייה של הסדרה לא מתקרבים לאלה של הסדרות הגדולות שלנו”. לדבריו, “הדלת תמיד פתוחה בפני דיוויד לינץ’ אם הוא ירצה להציע עונה נוספת, אבל אני לא חושב שהוא מעוניין. אנו מתחמקים מלקיים את השיחה הבלתי נמנעת ומחכים שהעונה תסתיים, אז נראה איך הקהל מרגיש. דיוויד בכלל מבלה בצרפת בשבועות האחרונים”.

נבינס הוסיף כי הוא “מרוצה מהביצועים של הסדרה היות שהיא הניעה את המודל העסקי של הרשת בכל הקשור לפלטפורמת הסטרימינג, ונתנה לנו מעין הצצה לאיך העניינים נראים בעולמה של נטפליקס, אף על פי שמספר המנויים שלנו נמוך משלהם”.

 

Leave a Comment