“כדי שהילדים יתגאו בנו” מאת מאיה כהן

חברי שלישיית “מה קשור”, אסי ישראלוף, שלום מיכאלשווילי וציון ברוך, עובדים כרגע על מחזמר לילדים, “תיבת נח”, שיעלה בפסח • במקביל כל אחד מהם עושה פרויקטים בנפרד, אבל הם מצהירים: “השלישייה תמיד בראש סדר העדיפויות”

Children-thatre

שלום, ציון ואסי ב”תיבת נוח צילום רונן אקרמן :

נראה שאי אפשר לפתוח טלוויזיה או לקרוא עיתון מבלי לראות את חברי “מה קשור” בפרויקט כזה או אחר. סדרות, פרסומות, סרטים, מופעים, תערוכות (ציון ברוך), מופעי מוסיקה (אסי ישראלוף).

בפסח הקרוב הם יוסיפו לרזומה שלהם הפקת ילדים נוספת: המחזמר “תיבת נח”, שיעלה ב־21 באפריל  ויסתובב בארץ בין קריית מוצקין, תל אביב, חיפה ובאר שבע.

המחזמר מציג את הסיפור התנ”כי של תיבת נוח. להפקה, שכתב ומביים ירון כפכפי, גויסו גם אבי קושניר (שמגלם את נח), ציפי שביט, אגם רודברג ודנה פרידר. ציון ברוך, שלום מיכאלשווילי ואסי ישראלוף יגלמו את בניו של נח: שם, חם ויפת. בהצגה הם עדיין רווקים ומקבלים הוראה מאביהם להשיג לעצמם נשים תוך שבוע.

“אני דחפתי את כולם לעשות את הדבר הזה”, אומר אסי כשאני שואלת את החבורה למה הם צריכים את המרתון הזה של חמש הצגות ביום מול אולם מלא בילדים, “מאז שהילדים שלי רואים הצגות ילדים, אני מודה שיש משהו בגאווה הזאת שהילדים שלי יראו את אבא. זה בא מהמקום הזה שיש לנו ילדים. חוץ מזה, מאחר שאנחנו מתכוונים להישאר פה לפחות עוד 20 שנה, הילדים האלה יבואו עוד עשר שנים למופע בידור של ‘מה קשור’. זה קרה עם הפסטיגל לפני עשר שנים, שהקהל הזה מגיע היום לראות אותנו. זה קהל שהוא חשוב לנו, קהל נפלא”.

שלום: “לפני שנתיים הופענו ב’סינדרלה’. אנחנו אוהבים לעבוד. אין לנו בעיה להופיע ארבע פעמים ביום. עכשיו, כששלושתנו הורים, אנחנו יודעים מה המשמעות של להוציא לילדים את הדי.וי.די עוד שנה-שנתיים, ולהגיד ‘איזה כיף שאבא מופיע'”.

ציון: “עולם הילדים הוא חלק בלתי נפרד מהאמנות, וזה מתחזק ברגע שאתה הופך להיות אבא. זה נותן לנו אופציה לגוון ולהישאר רלוונטיים בכל התחומים”.

השתתפות של שלושתכם בהצגה היא תנאי מבחינתכם? 

אסי: “כן, הציעו לנו כל מיני דברים בנפרד, אבל אנחנו אוהבים להיות יחד”.

ציון: “קודם כל זה ‘מה קשור’, ורק אחר כך כל שאר הדברים”.

שלום: “הדיפולט שלנו זה לעשות דברים יחד. אני תמיד מעדיף לעשות דברים עם אסי וציון”.

השלושה האלה עסוקים מסביב לשעון. לתפוס אותם לראיון יחד היה משימה כמעט בלתי אפשרית. ציון מצלם את “דם יהודי”, הסידרה שכתב עבור הוט, שלום משחק בתיאטרון הקאמרי בהצגה “חולה אהבה בשיכון ג'”, ואסי משקיע בקריירה המוסיקלית שלו ועובד על אלבום חדש.

אסי: “אני חושב שזו פעם ראשונה ב־20 שנה האחרונות שאנחנו כל כך עסוקים בדברים שהתחייבנו אליהם מראש בנפרד. החוסר כואב בגוף. התקשרתי לציון ביום שישי אחרי שלא ראיתי אותו ארבעה ימים, ואמרתי לו שאני מתגעגע. מתברר ששלום התקשר אליו חצי שעה לפני ואמר לו את אותו הדבר”.

שלום: “הוא צחק על שנינו (צוחק) אבל זה חסר לכולנו, באמת”.

אסי: “יש אצלנו משהו בוגר. כשמישהו עושה פרויקט, השניים האחרים זזים הצידה באופן טבעי, נותנים לו את המקום הזה. אני עובד עכשיו על אלבום חדש. חברתי למוסיקאי נפלא בשם דני שניידרמן, קראנו לעצמנו ‘דניאלוף’. הקהל מאוד מחבק את השלישייה גם כשאנחנו עושים דברים בנפרד. כמובן שהחוקים נורא ברורים, ואף אחד לא יעשה משהו שלא מתאים ללו”ז של השלישייה”.

אז מה הפרויקט הבא של השלישייה? 

אסי: “אנחנו עובדים על מופע מוסיקלי חדש. בקיץ אנחנו יוצאים לסיבוב קיץ עם אייל גולן, ותעלה גם עונה חדשה של הסידרה ‘אנחנו במפה’ בהוט. אנחנו גם כותבים סרט יחד עם אורי כץ”.