כך נראית היום בריז’יט בארדו, או-טו-טו בת 81  מאת שלמה פפירבלט

כאשר פלוריאן פיליפו, נסיך הימין הקיצוני הצרפתי, קופץ לבקר את מי שהייתה הכוכבת הכי סקסית של הקולנוע לפני דורות רבים, יש לעיתונים צילום מעודכן שלה ללא סיכון חיי פפראצי


bridgit-1

בריז’יט בזרועותיו של פלוריאןטוויטר

היא הייתה אחת התופעות החושניות ביותר שידע מסך הקולנוע. האישה אשר זכתה במגזינים המצולמים דאז לתואר מהעידן הטרום-פמיניסטי: חתולת מין. ב-1956, כאשר רוז’ה ואדים ביים בכיכובה את “ואלוהים ברא את האשה”, ראו בכך רבים את ההוכחה המדעית הראשונה לקיומו של הבורא. בספטמבר הקרוב היא תהייה בת 81, קשישה המתגוררת על חוף התכלת הצרפתי, שאוהבת ונאבקת למען כלבי ים וחמורים, ושונאת באופן פומבי מהגרים, מוסלמים והומוסקסואלים. בריז’יט בארדו.

הוא הנסיך של הימין הקיצוני הצרפתי, סגן הנשיאה של ה”חזית הלאומית” מארין לה פן, ומי שמייסד התנועה המסוכסך והאנטישמי המורשע ז’אן-מארי לה פן, טוען כי הוא הכוח האמיתי המפעיל ושולט מאחורי הגב של בתו – “היא בובה על החוטים שלו”. הוא בן 33, בוגר אחד מבתי הספר הגבוהים היוקרתיים של צרפת, חבר הפרלמנט האירופי, יש לו סבתא פולניה (מהגרת?!) ובסוף השנה שעברה השבועון “קלוזר” הוציא אותו מן הארון ופרסם צילום שלו בחברת בן זוגו, עיתונאי טלוויזיה. פלוריאן פיליפו.

החיבוק.

השבוע, נפגשו העבר והעתיד. פיליפו היה בסביבה, הימים הרי ימי ואקאנס, הרים טלפון והוזמן בשמחה רבה ל”לה מאדראג”, הבית המיתולוגי של הכוכבת המיתולוגית בסן-טרופה המיתולוגית, המקום הכי זוהר של תקופת ה-יה-יה. בארדו היא אוהדת ותיקה ונלהבת של תנועת “החזית הלאומית” ושל דרכה, וההתלהבות הזאת הרקיעה שחקים מאז עומדת בראשה מארין לה פן. במערכת הבחירות האחרונה היא קראה פומבית להצביע עבורה ולעיתונאים אמרה עליה “זאת אשה נערצת, יש לה זוג ביצים, היא הצליחה למחוק את התדמית השטנית המוטעית שהייתה למפלגה בציבור הרחב”. תרגום חופשי.

bridgit-2

בריז’יט בימים אחריםvia bloomberg

התרגשותו של פלוריאן פיליפו הייתה רבה, בכך אין ספק. מיד בתום הפגישה הוא צייץ שני צילומים מחובקים בחשבון הטוויטר שלו, והוסיף: “יום יפה בלה מאדראג. תודה בריז’יט על אהבתך ללא תנאי לחיות ולצרפת”.

גם מצידה של הגברת נמסרה גרסה – אולם ב’לואו-טק’ – בתשובה לשאלת כתב העיתון המקומי “ואר-מאטין”, היא אמרה: “אני מעריכה את אופיו השקט, את האופן בו הוא מפתח ומציג את טיעוניו, את החוש הפוליטי שלו, ויגידו מה שיגידו יריביו”. היא גם חשפה כי בין השאר עלה בשיחה ביניהם נושא המאבק האחרון שלה בתחום ההגנה על חיות – התקפתה הפומבית החריפה על השרה לאיכות הסביבה, סגולן רויאל, בנושא ההקלה שיזמה זאת על ההגבלות על צייד זאבים (שנעשתה אגב בלחץ בעלי עדרי כבשים הנטרפות יותר ויותר באזור הפירנאים הצרפתיים, אבל מי אנחנו שניכנס בין השתיים בויכוח הזה).

העיתונים בצרפת שמחו כמובן על האפשרות לזכות מן ההפקר בצילום חופשי ומעודכן של הגברת המתבגרת, בלי צורך לסכן את חייהם של צלמי פפראצי. והיה גם מי שפנה לאליל הקודם של בארדו, לז’אן-מארי לה פן, על מנת לקבל את תגובתו לאירוע. הנ”ל הסתפק הפעם שלא כהרגלו במילה אחת: “pathétique” (“פתטי”)

bridgit-3הציוץ של פלוריאןטוויטר

Leave a Comment