כנס להאכיל את העולם

כנס “להאכיל את העולם”:

“רק 1.5% מתקציב המחקר העולמי מופנים לחקלאות”/ חזי שטרנליכט, אמסטרדם

Slider:

אוכלוסיית העולם גדלה במהירות – אך תעשיית המזון מתקשה להדביק את הקצב • ארז ויגודמן: “נדרשים שינוי בתפיסה והפחתת הסובסידיה הממשלתית”אוספים חיטה. “30% מהמזון מתקלקל עוד לפני הגיעו לצרכן

 העולם צועד על קיבתו, אולם רק 1.5% מתקציב המחקר והפיתוח העולמי מופנים לתחום החקלאות. אלה הנתונים שחשף מנכ”ל חברת מכתשים אגן, ארז ויגודמן, בפני באי כנס “להאכיל את העולם”, שערך עיתון ה”אקונומיסט” הבריטי באמסטרדם בשבוע שעבר.

“תקציב המחקר והפיתוח של החברות בעולם מוערך בכ-610 מיליארד דולר בשנה”, ציין ויגודמן בכנס, “כ-110 מיליארד דולר מהם מופנים בכל שנה למחקר ולפיתוח בתעשיית התרופות. לעומת זאת, כל ענף החקלאות זוכה ל-1.5% מתקציבי הפיתוח הללו בלבד – כ-9.3 מיליארד דולר בכל רחבי העולם”.

יצוין כי על פי התחזיות, ב-2050 צפויה אוכלוסיית העולם להאמיר עד להיקף של כ-9 מיליארד איש, והכנס עסק בסוגיית הזנתם.

ויגודמן הדגיש כי “נדרש שינוי תפיסה גלובלי ביחס לתחומי ההתמקדות ולהיקף המשאבים המופנים למו”פ ולחדשנות”. בכירים במכתשים אגן אמרו כי הגידול בקצב התפוקה של החקלאות נותר ליניארי, בעוד מהפכות רבות אחרות בענפי החיים השונים הגדילו את היעילות בתחומן בקצב מהיר הרבה יותר.

ויגודמן גורס כי אחד הפתרונות לכך הוא הפחתת הסובסידיה הממשלתית אשר “תגרום לגידול האטרקטיביות בהשקעה במחקר ובפיתוח מצידו של השוק הפרטי”. את הוועידה פתחה שרת החקלאות ההולנדית, שרון דיקסמה, שציינה כי “30% מהמזון הטרי מתקלקלים עוד לפני שהגיעו לצרכן, ובעקבות כך מחירי המזון מרקיעים”.

המאמר פורסם ב”ישראל היום” ב 2-5-13

Leave a Comment