ללא להקת חימום: קרלוס סנטנה מופיע בתל אביב מאת רז ישראלי

הגיטריסט האגדי עלה לבמה מלווה ב-11 נגנים, כולל אשתו, המתופפת סינדי בלקמן. נציגו הבטיחו: “סנטנה הגיע לתת מופע מלא בלהיטים”

לקראת השעה 21:00 בערב, ללא הופעת חימום, עלה קרלוס סנטנה על הבמה המיוחדת שנבנתה עבורו בפארק הירקון אל מול קהל של כ-25 אלף איש.

הגיטריסט האגדי עלה לבמה מלווה ב-11 נגנים, כולל אשתו, המתופפת המדהימה סינדי בלקמן, אתה הגיע לישראל במטוסו הפרטי ביום חמישי האחרון.

Santana

סנטנה בהופעה בישראל צילום: אמיר מאירי

נציגיו של סנטנה מסרו ל-nrg תרבות שעות בודדות לפני המופע כי הגיטריסט במצב רוח מעולה אחרי יומיים של מנוחה במלון דן תל אביב. עוד הבטיחו נציגיו, כי סנטנה הגיע “לתת מופע מלא בלהיטים, הוא לא בא לחנך את הקהל, אלא לתת ערב מענג”.

אזור המופעים של פארק הירקון עוצב במיוחד עבור ההופעה ההיסטורית. מתקן מיוחד של כ-6,000 מושבים נבנה אל מול הבמה. כיאה לוירטואוז גיטרה ברמה של סנטנה, בין טונות הציוד שהגיע במיוחד למופע, גם לא פחות מ-30 גיטרות.

Santana.1-gif

שר הביטחון אביגדור ליברמן בהופעה של סנטנה צילום: אמיר מאירי

המופע בישראל הוא חלק מסיבוב ההופעות של סנטנה לקידום האלבום Santana IV, שאיחד השנה לראשונה מזה 30 שנה את ההרכב המקורי שהופיע בוודסטוק, ואחראי לשלושת האלבומים הראשונים של ההרכב שהקנו לו תהילת עולם.

סנטנה הגיע השנה לישראל לאחר שבשנת 2010 נאלץ לדחות את הופעתו המתוכננת בתל אביב בשל בעיות לוגיסטיקה מורכבות של הטור האירופאי. על אף ההודעה בדבר ארגון בעייתי של סיבוב ההופעות, ארגון ה-BDS לקח על עצמו את האחריות לביטול. בואו של קרלוס סנטנה לישראל בקיץ 2016 מבהיר כי על אף הצהרות ארגון החרם על ישראל, הגיטריסט לא מערבב פוליטיקה ומוזיקה, כפי שהצהיר שוב כמה ימים לפני שהגיע לישראל.