לעשירים בלבד: מי הסקוטי שמשווק מארזי וויסקי ב־120 אלף שקלים מאת יאיר גת

 

wisky

סטיוארט. קיבל תואר של כבוד מהמלכה צילום  GettyImages

דיוויד צ’רלס סטיוארט הוא לא איש של מילים. הוא עונה לשאלות במשפטים שכאילו הועתקו בשלמותם מדף המסרים של “וויליאם גרנט ובניו”, בעלי המזקקות בלוויני וגלנפידיך, ומדי פעם הוא אפילו שולף פתקאות נייר כתובות בכתב יד, כדי להיזכר במשהו. במהלך הפגישה שלנו בתל אביב נראה היה שהוא מרגיש הרבה יותר נוח במעבדות או בחדרי חביות. זה לא מפתיע אם מביאים בחשבון את העובדה שסטיוארט בילה 54 שנים במעבדות ובחדרי החביות של המזקקות בלוויני וגלנפידיך. הוא נולד בשנת 1945, סיים את לימודיו התיכוניים בגיל 17 והתקבל לעבודה בשנת 1962 כפקיד ב”וויליאם גרנט”. למזלו, המנהל הישיר שלו היה המאסטר־בלנדר של החברה, שלימד אותו איך לטעום. 

סטיוארט, שעד אותה תקופה לא נגע בוויסקי, הבין שרכישת יכולות טעימה תהפוך אותו לאחד היחידים בחברה שישלטו באמנות הערבוב ויצירת הוויסקי, ולאחר שתי שנות התלמדות הוא הגיע לרמה שאיפשרה לו לערבב וויסקי בעצמו. בשנת 1974 הבוס של סטיוארט פרש לגמלאות, ולמתמחה, שהיה אז בן 29 בלבד, הוצעו שישה חודשי ניסיון בתפקיד המאסטר־בלנדר. מאז הוא לא הביט לאחור.

הסקוטי השתקן והצנוע היה מחלוצי היישון בשני סוגי חביות – טכניקה הכוללת יישון ארוך בחביות מסורתיות, ולאחריו גימור בחביות פורט או שרי משומשות. הוא היה הראשון שהציג לעולם וויסקי מיושן בשיטת סולרה, המשמשת ליישון שרי. בנוסף הוא גם האחראי לסידרת הבלנדד וויסקי הראשונה בעולם שהתיישנה בשני סוגי חביות. ב־2009, לאחר קרוב לעשור של עבודה משותפת, העביר סטיוארט את המושכות ליורש שלו בריאן קינסמן, ומאז, לדבריו, הוא בחצי פנסיה. בחצי השני הוא משמש בתפקיד המאלט מאסטר של בלוויני.

השנה העניקה לו המלכה אליזבת השנייה את תואר “חבר מסדר האימפריה הבריטית” על תרומתו לתעשיית הוויסקי הסקוטי, והחברה שבה הוא עבד רוב חייו הבוגרים השיקה לכבודו את אחת המחוות המרגשות והיקרות ביותר שאפשר להעלות על הדעת: D.C.S Compendium – הסיכום של דיוויד צ’רלס סטיוארט. זוהי סידרת מהדורות מיוחדות, בת חמישה פרקים, שכל אחד מהם כולל חמישה סינגל מאלטים נדירים, בהם גם כאלה שזוקקו בשנות השישים של המאה הקודמת.  

מחיר הפרק הראשון בסידרה, שהושק לאחרונה, הוא לא פחות מ־26,000 פאונד (קצת יותר מ־120,000 שקלים), והמארז היחיד שהגיע לישראל נמכר לאספן, שגם הוא, אני מתאר לעצמי, לא יפתח את הפריטים יקרי הערך הללו. בקבוקים שמסכמים, בלי מילים, את ההיסטוריה של דיוויד צ’רלס סטיוארט, של מזקקת בלוויני ושל תעשיית הוויסקי הסקוטי בחמשת העשורים האחרונים.   

The Balvenie 2005

וויסקי מעודן ומאוזן מאוד, בעל ריחות של לתת, דבש, פרחים, וניל ושוקולד חלב. הטעמים שלו מתקתקים, מתובלים בווניל עם נגיעה מרעננת של הדרים, והסיומת רכה ונעימה. 

The Balvenie 1997

יש לו ריחות עשירים של טופי, וניל, עץ ישן, קליפות הדרים, שוקולד ומעט טחב מרתפים, טעמים מרוכזים מאוד של דבש, תפוחים אפויים וקינמון וסיומת ארוכה, מתקתקה ומתובלת.

The Balvenie 1985

הניחוחות הנקיים והרעננים שלו כוללים רמזים לקליפות הדרים, פרחים, עץ קלוי ותבלינים. וויסקי עגלגל ומאוזן, בעל סיומת עדינה אך בלתי נגמרת שלא מפסיקה להתפתח ולהפתיע עם טעמי פירות יבשים, עשבי תיבול ושוקולד. 

The Balvenie 1978

ריחות עשירים של לתת קלוי, וניל, שוקולד, יערת דבש ועשן הם הפתיחה לוויסקי עשיר ושמנוני עם טעמי וניל, דבש ותבלינים וסיומת מתובלת ומעושנת מעט. 

The Balvenie 1968

הוויסקי הבוגר ביותר בסידרה התגלה כאחד האנרגטיים שבה. יש לו ריחות של שזיפים מיובשים, שוקולד וניל, קרמל ותבלינים, טעמים מלאי חיים של דבש ותבלינים מתוקים וסיומת ארוכה ומעודנת. 

[email protected]