מגעיל שחזירי ההון-שלטון אוכלים יחד במסעדת חזיר”/ישראל כהן “

 

חברי כנסת חרדים תוקפים בחריפות את רה”מ בנימין נתניהו שסעד עם שלדון אדלסון במסעדת טריפות בניו יורק. ח”כ ישראל אייכלר: “הם חזירי ההון-שלטון. שלטון המתבוללים לא מייצגים את עם ישראל”. ח”כ משה גפני: “כשישראל יורדים – יורדים עד התהום”. עסקנים יהודיים בחו”ל: “מקווים שרה”מ יתנצל” (חרדים)

Slider

נתניהו ושלדון, תחת מתקפה חרדית (צילום: פלאש 90)

סערת “מסעדת הטריפה” ממשיכה לעורר הדים רבים בעיקר בקרב עסקני היהדות האורתודוקסית בארה”ב הזועמים על חוסר הרגישות של ראש הממשלה היהודי בנימין נתניהו שסעד עם ידידו המיליארדר שלדון אדלסון במסעדה המציעה רצועות חזיר קריספי, סרטנים ושרימפס.

העסקנים מבהירים כי הם מצפים שבסביבת נתניהו יפיקו לקחים ויתנצלו על התקרית המבישה, תוך קבלת אחריות על כך שלהבא הדבר לא יישנה. “כואב הלב לראות פגיעה שכזאת בקרב כלל היהודים שומרי המסורת ואוהדי הדת המקפידים רובם ככולם על כשרות”. אומרים הגורמים היהודיים.

כפי שפורסם הבוקר בניו יורק טיימס, נתניהו ואדלסון סעדו יחד ב”Fresco by Scotto” כאשר נתניהו אף הזמין לאכול צלעות עגל.

המסעדה המדוברת, כך עלה מבדיקת “כיכר השבת”, מציעה בתפריט שלה בין היתר: שוק וירך חזיר, ממולח ומיובש, מבוש עם גבינה מוצרלה ופרמזן ברוטב מתוק מתובל המוגש עם פסטרמת חזיר; קציצות ברווז ממולאות בגבינה קשה, גבינה איטלקית וגבינת שמנת המוגשות עם פטריות ובשר עגל ברוטב יין ודובדבן; סרטן קר עם לימון, שעועית לבנה ורצועות חזיר קריספי.

ח”כ ישראל אייכלר (יהדות התורה), שהתייחס הערב (שלישי) לסיפור, אמר: “אם אכן נכון אמת הדבר, נעשתה התועבה הזאת, יש לומר כי שלטון המתבוללים אינו מייצג את עם ישראל ולא את ארץ ישראל. ארץ ישראל טהורה ויהודיה טהורים”.

נתניהו ממריא לביקורו בניו יורק (לע”מ)

“מי שמאמין במשיחיות השקר של הציונים, בל יופתע ששליטי המדינה “ראשית צמיחת”, אוכלים במסעדת חזיר ב”אתחלתא דגאולתא”. כי הרי כבר נאמר “לעתיד לבא עתיד חזיר ליטהר”.

“מאידך, זה באמת מגעיל שחזירי ההון והשלטון אוכלים יחדיו במסעדת חזיר. “ויותר מכן מאסתו התורה מחמת רבוי טינופו ושהוא ניזון מטינופים” אומר הרמב”ם. ביום הכיפורים יש להתפלל עליהם ועל זרעם, שיזכו לתשובה. כי הנביא עומד ומזהיר: “כי באש ה’ נשפט ובחרבו את כל בשר וכו’ אוכלי בשר החזיר והשקץ והעכבר יחדיו יסופו נאום ה'” אמר אייכלר.

ח”כ משה גפני, יו”ר תנועת ‘דגל התורה’, אמר בתגובה לפרסום ב”כיכר השבת” כי “מדובר בחוסר רגישות חמור כלפי יהודי העולם והעם בישראל”.

לדבריו, “ראש ממשלת ישראל אמור לייצג את כלל האוכלוסיות והיה צפוי שיגלה רגישות. אבל לאחר שהוא יושב בממשלה עם שר האוצר שעושה מסיבת עיתונאים בשבת , אין פלא שהתדרדר למצב כזה שיושב במסעדת טריפה לעין כל. כשישראל יורדים – יורדים עד התהום”.

תגובת לשכת ראש הממשלה לפרסום לא התקבלה

Leave a Comment