מחאה בהולנד: “חבר הפרלמנט חשב שהוא באולימפיאדה”

hand-shake

במסגרת המחאה ברשתות החברתיות מתנצלים הולנדים רבים בפני נתניהו על התנהגותו “המבישה” של חבר הפרלמנט ההולנדי ממוצא טורקי, שסירב ללחוץ את ידו של נתניהו

מחאה ברשת נגד חבר הפרלמנט ההולנדי ממוצא טורקי, טונהן קוזו, שסירב היום (ד’)ללחוץ את ידו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, המבקר במדינה. חבר הפרלמנט בטונהן קוזו, חבר מפלגת DENK שלקח חלק בעבד במפלגת הלייבור, תועד במצלמות מתעלם מראש הממשלה הישראלי, וענד סיכת דגל פלסטין על בגדיו.
במסגרת המחאה, בעיקר בטוויטר, מתנצלים הולנדים בפני ראש הממשלה נתניהו על התנהגותו של קוזו. “אנחנו ההולנדים האמיתיים מתנצלים בפני נתניהו על ההתנהגות חסרת הנימוס של חבר הפרלמנט”, כתב הגולש ההולנדי וים פוסט.

בתגובה להתנהגותו של חבר הפרלמנט ההולנדי, אמר נתניהו כי “ראינו היום בצורה ברורה מי רוצה בשלום ומי לא רוצה בשלום. אני אמשיך להציג את עמדתה של ישראל בגאון בעולם ולחזק את מעמדה הבינלאומי. כמו שאמר מנחם בגין ז”ל, מי שמעקם את האף שיישאר עם אף עקום”. קוזו עצמו הסביר אחר כך לעיתון ההולנדי “יופ” כי סירב ללחוץ את ידו של נתניהו מאחר ולדעתו ישראל מבצעת פשעים נגד הפלסטינים.

בתגובות נוספות ברשת החברתית תהו חלק מהגולשים האם “קוזו מקבל את ההוראות מהאג (בירת הולנד) או מאנקרה?”. בכלי התקשורת בהולנד הובלטה תמיכתו של קוזו בנשיא טורקיה רג’יפ טאיפ ארדואן לאחר ניסיון המהפכה הצבאית במדינה, על אף שבהולנד יש ביקורת נוקבת כלפי הצעדים בהם נוקט ממשל ארדואן בסוגיית חופש הפרט בעידן שלאחר ניסיון המהפכה בטורקיה.

היטיב לסכם את התקרית גולש הולנדי בשם דייב אאוזי, שכתב על התקרית: “כנראה שהוא (טונהן קוזו) חשב שהוא באולימפיאדה”.

 

Leave a Comment