מחאה ברוטשילד: שביל כרטיסי הזנות

האמניות סשה קורבטוב ווננה בוריאן החליטו שנמאס להן מכרטיסי הזנות בכל ת”א • לרגל יום האישה – הן יצרו מהם פסל ענק

womans-day

הפסל של קורבטוב ובוריאן בשדרות רוטשילד צילום סשה קורבטוב

תושבי תל אביב מכירים את הלכלוך הקבוע על מדרכות העיר, כרי הדשא וחלונות המכונית – כרטיסי הזנות המפוזרים מדי יום. קריאות להפסיק את חלוקת הכרטיסים, מחאות מול בניין העירייה ופוסטים זועמים ברשתות החברתיות לא הצליחו לעצור את התופעה המלוכלכת והמלכלת הזו.

היום, לרגל יום האישה הבינלאומי, זכו תושבי תל אביב לראות את כרטיסי הזנות האלה בתור מיצג. יש שיקראו לכך אמנות, יש כאלה שיגידו שהוא עשוי להיות בוטה, אך מה שבטוח הוא שיש בו מסר חשוב.

womans-day1

הפסל והשביל המוביל אליו בשדרות רוטשילד

שתי אמניות, סשה קורבטוב ווננה בוריאן, יצרו פסל במרכז שדרות רוטשילד שמורכב מאלפי כרטיסי זנות כאלה, ומייצג את איבר המין הנשי.

בראיון ל”ישראל היום” אמרה קורבטוב כי השתיים עבדו על הפרוייקט במשך קרוב לשנה. לדבריה, הפסל “אמור לשקף את המציאות. פשוט לתמצת”.

womans-day2

וננה בוריאן (מימין) וסשה קורבטוב

“ריכזנו את הכרטיסים שגם ככה מכסים את פני העיר”, ציינה קורבטוב והוסיפה כי “הפרסום הדוחה הזה משפיע על יחסי גברים-נשים וגם יוצר הבניה חברתית של הנושא”.

womans-day3

ילדה צועדת על שביל הכרטיסים

בפוסט בפייסבוק כתבה קורבטוב “פתחנו בחגיגות יום האישה הבינלאומי! מאות שעות של איסוף ברחובות העיר, עשרות ימים של הרכבה, חמישים מטר אורך, שלוש מטר גובה, אלפי כרטיסים, עשרות אלפים א.נשים. במעגל הזנות – ויום אישה אחד”.

הכתבה פורסמה באתר ישראל היום ב 3-8-2016