מעושרות, הגירסה היהודית-אמריקאית/צביקה קליין

הן יפות, מפונקות, מובטלות ויש להן פה ג’ורה. דוקו ריאליטי חדש בארה”ב מוכיח שהביטוי המזלזל JAP – נסיכה אמריקאית יהודית – הוא לגמרי מוצדק

Slider (68)

אהבתם את “מעושרות”, “ג’רזי שור” ו”עקרות בית אמיתיות”? קבלו את סדרת הטראש החדשה שלא רק תעשה לכם את הקיץ, אלא גם תחשוף אתכם לעולמן של בנות ישראל הצנועות והחסודות בלונג איילנד, ניו יורק. טוב, אולי לא ממש צנועות ולא ממש חסודות, אבל עדיין מדובר בבנות ישראל היקרות. מאוד.

רשת הטלוויזיה האמריקאית בראבו השיקה השבוע סדרה אחות לריאליטי “עקרות בית אמיתיות” בשם “נסיכות: לונג איילנד”. בסדרה מופיעות נשים אמריקאיות שלהן מכנה משותף: הן צעירות, רווקות, עשירות, מתגוררות אצל ההורים, וגם לגמרי לא במקרה – יהודיות.

כיצירה נוספת מבית היוצר של סדרות הטראש הפופולריות ביותר, גם “נסיכות” מלאה בקללות (“שבת שלום, פאק יו”), דרמות וצעקות, אבל ההתמודדות הקשה ביותר שלהן היא עם הסטטוס רווקה בעולם היהודי – והתוכנית מתמקדת בעיקר במערכות היחסים הטעונות של כוכבות הסדרה עם הוריהן.
העיתונות היהודית־אמריקאית אמנם מדווחת על הסדרה החדשה, אך ברוב המקרים מסתייגת ממנה, בעיקר מאחר שהיא לא ממש עושה שם טוב לעם הנבחר. למעשה התוכנית ממחישה עד כמה המושג JAP (Jewish American Princess) נכון: המשתתפות כולן נאות מראה (כולן עברו ניתוחי אף וחזה), מפונקות (כל אחת מהן מחזיקה ברשותה את מספר כרטיס האשראי של ההורים), מובטלות (גם אם יש להן מקצוע) ויש להן פה ג’ורה

.

כוכבות סדרת הריאליטי Princesses Long Island

חשפן עם חומוס וערק ישראלי

כבר בשניות הראשונות של הטריילר ניתן לראות את ההשפעה היהודית העמוקה על הכוכבות. “בנות, תראו מה מצאתי, מנישביץ!!!”, צועקת אחת מהן בהתלהבות, כשהיא מחזיקה בבקבוק מיץ ענבים לקידוש של חברת מנישביץ היהודית. משתתפת אחרת מתלוננת באוזני חברתה על כך שנורא חם וזה גורם לה ל”שוויץ” (להזיע, ביידיש). אכן מצב לא נעים, אבל היא כנראה שכחה שעל השולחן מולה ניצב בקבוק “עלית הערק”, שוודאי עזר לה להתחמם.

אך בניגוד לסצנות משועשעות כאלה, ישנם גם מראות קשים: חשפן שלגופו העירום מוצמדות כוסות חומוס, ובנות הסדרה הנואשות והשיכורות שמחפשות חתן בברים המקומיים. “אתה יהודי?” הן שואלות, לפני שישירו בצוותא את השיר ההו־כה יהודי “הבה נגילה” בין שוט לשוט.

שש נשים משתתפות בריאליטי ההזוי הזה. שאנל, שחורדינית כחולת עיניים בת 27 שחיה בבית הוריה ומתמודדת עם דרמה לא פשוטה: אחותה הקטנה אשלי (24) מתחתנת, והעובדה הזו גורמת לכל הסובבים לסבול מהלחץ שלה. היא שומרת כשרות ומגדירה את עצמה כ”מודרן אורתודוקס” (למרות שלא בטוח שהיא באמת מבינה מה משמעות הדבר). “אנחנו שומרים שבת, שומרים כשרות, וגרים בבית עד שאנחנו מתחתנים”, היא מסבירה של שאנל היא אריקה (29),  ברונטית ממשפחה רפורמית המוגדרת כ”בחורה החמה ביותר בלונג איילנד”. משום מה, למרות חברות של שנים, אריקה שוכחת ששאנל שומרת כשרות ומזמינה אותה בפרק הראשון לברביקיו אמריקאי מושקע. אביה של אריקה מנצל את תמימותה של שאנל ה”דוסית”, וגורם לה לאכול בשר לא כשר, זאת לאחר ששיקר לה בעניין ואף טרח לברך. השם ישמור.

חברה נוספת של שאנל היא אשלי (29), בחורה שמנמנה ונמוכה שתמונתה יכולה להופיע במילון לצד ההגדרה JAP. היא הולכת לעשות פדיקור בליווי אביה, מרוכזת בכסף, ואובססיבית לעקבים. עד כמה היא אובססיבית? אחרי הפדיקור, מאחר שאינה יכולה לנעול את נעלי העקב באופן זמני, היא מבקשת מאביה לגרור אותה בכיסא לכניסה של סלון היופי, ולאחר מכן מבעל הסלון להרים אותה עד לרכב – רק כדי שלא תצטרך לנעול סנדלים שטוחים. “יש לי אפילו עקבים לחוף”, היא מתגאה.

אמנדה היא בלונדינית יפהפייה שצריכה להתמודד עם אמה הבעייתית שמביעה את מורת רוחה מהחבר שלה. “כדאי לך לא להופיע כאן עם טבעת אירוסין בזמן הקרוב”, אומרת האם לאמנדה, מה שלא מפריע לבת להופיע כמה פרקים אחר כך עם טבעת יהלום ענקית. ויש גם את ג’ואי ואת קייסי, כל אחת והשריטה שלה, רחמנא ליצלן.

רגע לפני סיום, קבלו ספוילר: בסוף יש חתונה. אמנם עדיין לא ברור של מי מכוכבות הסדרה, סביר להניח שמדובר באמנדה, אך נאלץ לשרוד עונה שלמה של זבל כדי לגלות. אגב, בפרק הסיום מזמינה שאנל את חמש חברותיה לטקס “תשליך” המסורתי בראש השנה, שהופך לתצוגת אופנה. יש דברים שיכולים לקרות רק בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. וטוב שכך.

למאמר המלא הקישו

 

Leave a Comment