מתנה לילדה: רכש יהלום כחול ב-48 מיליון דולר

איל הנדל”ן ג’וזף לאו מהונג קונג שבר שיא כששילם את הסכום היקר ביותר אי פעם עבור תכשיט במכירה פומבית. יום קודם הוא רכש יהלום ורוד – שניהם עבור בתו בת השבע, ששמה מתנוסס כעת על שתי האבנים הנדירות

מיליארדר מהונג קונג שבר אתמול (יום ד’) סכום שיא של 48.4 מיליון דולר בעבור “ירח כחול”, יהלום נדיר במשקל 12 קראט, במכירה פומבית של בית המכירות “סותבי’ס” בז’נבה. מי שצריכה להיות מאושרת מהרכישה היא בתו ג’וזפין בת השבע, שעבורה הוא קנה את האבן היקרה, המונחת על טבעת. אביה, איל הנדל”ן ג’וזף לאו, מיהר לשנות את שמו של היהלום “הירח הכחול של ג’וזפין”. היהלום התגלה בינואר 2014 בדרום אפריקה.
דיוויד בנט, ראש חטיבת התכשיטים הבינלאומית של “סות’ביס”, אמר כי המכירה אמש שברה כמה שיאים והפכה את “ירח כחול” ל”יהלום היקר ביותר, ללא קשר לצבעו, ולתכשיט היקר ביותר שנמכר אי פעם במכירה פומבית”. הוא ציין כי היה זה גם הסכום היקר ביותר ששולם אי פעם פר קראט – 4.02 מיליון פרנק שוויצרי. השיא הקודם לתכשיט שנמכר במכירה פומבית הוא 46.2 מיליון דולרים. הוא שולם בנובמבר 2010 בעבור יהלום ורוד במשקל 24 קראט.

רק שלשום, אגב, רכש שלשום לאו, בן 64, יהלום ורוד במשקל 16 קראט – הראשון מסוגו שהוצע למכירה פומבית – ואשר זכה לשם “ג’וזפין המתוקה”. אין אלה הפעמים הראשונות שלאו מעניק לבתו תכשיטים נדירים. ב-2009 הוא השקיע תשעה וחצי מיליון דולרים על יהלום כחול אחר, “הכוכב של ג’וזפין”.

לאו הורשע לפני כמה חודשים באי השכן מקאו במתן שוחד לשר לשעבר, בניסיון לרכוש אתר לפיתוח. הוא לא התייצב למשפט וגם לא צפוי לשבת בכלא, משום שלהונג ומקאו – שתי ערים סיניות שלהן אוטונומיה חלקית – אין הסכם הסגרה הדדי.

blue-diamond

המיליארדר שרכש אותו הורשע במתן שוחד, אך הוא לא צפוי לשבת בכלא. ”הירח הכחול של ג’וזפין”.צילום: AFP

מומחים אומרים כי העניין ביהלומים הצבעוניים גבר לאחרונה באופן ניכר.

Leave a Comment