סגן שר החוץ מוביל קמפיין נגד סימון מוצרים מההתנחלויות/מזל מועלם

 Slidwr

22,500 פלסטינים מועסקים במפעלים ובמרכזי התעשייה של המתנחלים ביהודה ושומרון, והכנסתם השנתית נאמדת בכמיליארד שקלים (277 מיליון דולר).

נתונים אלה מופיעים במסמך פנימי שחיברו, בחודש אפריל האחרון, גורמים מקצועיים במשרד החוץ הישראלי, לבקשת סגן שר החוץ זאב אלקין. זאת, במסגרת קמפיין הסברתי שנועד לעצירת תופעת סימון המוצרים, אותו הוא מוביל.

כותרת המסמך שהגיע לידי אל-מוניטור היא: השפעת סימון תוצרת ההתנחלויות על הכלכלה הפלסטינית, והוא גובש במטרה להוכיח כי תופעת הסימון, תפגע בראש ובראשונה בפלסטינים; היא תגדיל באופן משמעותי את אחוז המובטלים באוכלוסיית הרשות ותפגע בהכנסותיה ובכלכלתה.

המסמך המלווה בטבלאות ובנתונים מספריים, נועד לשמש כחומר רקע עבור הגורמים הישראלים הרשמיים בפגישותיהם עם בכירים אירופאים ואמריקאים, וכן בהרצאות וכנסים בארץ ובחו”ל. הוא הופץ לאחרונה בין כל השגרירויות הישראליות באירופה, תוך הנחייה לעשות בנתונים הללו שימוש נרחב ככל האפשר.

 אמנם, השימוש בטיעון לפיו סימון המוצרים פועל כבומרנג עבור הפלסטינים, אינו חדש, אך הפעם מדובר במסמך מסודר ושיטתי המאגד את כל הנתונים הקיימים, שתומכים במסקנה זו.

 בין השאר, מוצגת טבלה המראה כי היקף האבטלה בקרב פלסטינים צעירים עומד על כ-30% בגילאי 19-15. עוד מצויין במסמך, כי השכר הממוצע של פלסטיני המועסק במפעלים בהתנחלויות עומד על 164 שקלים ביום (כ-46 דולר): “הכנסה הגבוהה ב-88.3% מההכנסה הממוצעת בקרב עובדים פלסטינים אחרים”, נאמר במסמך. נתון נוסף מצביע על כך שההכנסה השנתית של כלל העובדים הפלסטינים במפעלים בהתנחלויות היוותה בשנת 2012 כ-9% מתקציב הרשות, שעמד על 3.1 מיליארד דולר.

בסוף המסמך מופיעות המסקנות, שעיקרן: ברור שלהעסקת פלסטינים בהתנחלויות יש השפעה חיובית על אוכלוסיית הרשות הפלסטינית.

למאמר המלא הקישו

Read more: http://www.al-monitor.com/pulse/iw/contents/articles/opinion/2013/06/deputy-foreign-minister-leads-an-anti-labeling-campaign.html#ixzz2VOoi0tYv

Leave a Comment