עירום ואור נגד טראמפ

ספסנר טוניק עושה זאת שוב – והפעם זה פוליטי מתמיד • מאה נשים הגיעו ביום ראשון למחות נגד טראמפ, כמה שעות לפני פתיחת הוועידה הרפובליקנית באוהיו • “אני רוצה להראות לילדים שלי שמגיע הרגע בו צריך לקום ולמחות”

nude-demo

לשלוח אור לתוך הוועידה”. המוחות נגד טראמפ // צילום: טוויטר

ביום ראשון האחרון, יממה לפני פתיחת הוועידה הרפובליקנית בקליבלנד, הפגינו מאה נשים נגד מינויו של טראמפ כמועמד הרפובליקני במרוץ לנשיאות ארה”ב. ההפגנה, אחת מיני רבות שהתקיימו בשנה האחרונה מאז הודיע טראמפ על הקמפיין שלו, משכה את תשובת ליבם של כלי התקשורת בארה”ב, בעיקר בזכות מה שלא היה בה – בגדים.

המפגינות, נשים מכל הגילאים, הגזעים והצבעים שיש לאמריקה להציעה, נעמדו עירומות על גדול נהר קויהוגה שבאויהו, לא הרחק מאולם הכדורסל בו מתקיימת הוועידה הרפובליקנית. הנשים, שהגיעו עם שחר לגדות הנהר, אחזו בידיהן מראות ענק, וחיכו להוראותיו של הצלם ספנסר טוניק, שנודע בזכות יצירותיו המחאתיות בהן הוא מתעד המוני נשים וגברים עירומים במגוון מקומות בעולם, ופעל גם בישראל, כשתיעד בשנת 2011 את הצטמקות ים המלח כשאלפי ישראלים וישראליות ויתרו על צניעותם תמורת הזכות להיות חלק מיצירתו של אחד הצלמים המוכרים בעולם.

nude-demo.1-gif

להצטלם בעירום בחמש וחצי בבוקר כדי להילחם נגד שנאת נשים // צילום: טוויטר

“זה עבורכן ועבור העתיד שלנו. אנחנו נשלח את העוצמה ואת האור שלנו הישר לתוך הוועידה הרפובליקני”, אמר טוניק לנשים שלקחו חלק במחאה שלו נגד טראמפ, “נשלח את אור הנשים לתוך הוועידה”. מאה המצולמות, שנבחרו מתוך 1,800 מתנדבות שהגישו את מועמדותן,  החלו להגיע לאתר לקראת השעה 5 ורבע לפנות בוקר, לוהקו כך שהתמונה מורכבת מצלמן של נשים בכל הגדלים והצורות, רבות מהן הגיעו מחוץ למדינת אוהיו.

“טראמפ אמר כל כך הרבה דברים מרגיזים נגד נשים במהלך הקמפיין שלו”, אומר קייטי סקוט, שהזדהתה כרפובליקנית, “הוא מאמין שנשים נחותות מגברים, אני לא יודעת אם הוא מודע לכך שישנן נשים שחורות, בנות 35 ואמהות חד הוריות, כמוני, לדברים שהוא אומר”. סברינה פסקביץ’, סטודנטית בשנות ה-20 לחייה אמרה כי עבורה, “ההפגנה הזו היא פחות נגד טראמפ, ויותר בעד לשחרר כמה שיותר אנרגיה חיובית לתוך הוועידה הרפובליקנית, לשגר אליהם כמה שיותר אור, אור שכנראה אין שם יותר מדי”.

nude-demo.2-gif

מרגישה שחסר המון אור בוועידה הזאת” // צילום: טוויטר

הרמוני מון, טרנסג’נדרית שהגיעה גם היא למחות, אמרה כי הגיעה להצטלם “כי כאישה טרנסית, אנחנו לא אמורות לאהוב את הגוף שלנו, ואני לא כזאת. אני מאוד מתרגשת, זה כמו בוקר חג המולד עבורי”. דרלן אנגליש, אישה נשואה בת 42, אמרה כי סיפרה על הצילום רק באותו הבוקר, “הוא אמר לי שהמפגינים באזור לא יהרגו אותי”, היא מספרת ומוסיפה: “הגעתי לכאן כדי להיות דוגמא לילדיי, שמגיע שלב שצריך לקום ולמחות, אסור לעמוד מנגד. אני באמת מאמינה שהוועידה הזו היא נגד נשים, וזו הדרך שלי למחות נגדה”.

nude-demo.3-gif 100 נשים שנחברו מתוך 1,800 מתנדבות. ספנסר טוניק והמוחות // צילום: טוויטר Links