עצרו את הסוסים: זה הסכום שגל גדות תרוויח

 

נראה שתגובות הזעם על פערי השכר בין גברים לנשים, בעקבות פרסום שכרה של גל גדות היו מעט מוקדמות. כך צפויה המשכורת של וונדרוומן להיראות בהמשך

אחרי שבמשך יממה נשטף האינטרנט בדיווחים לפיהם גל גדות, וונדרוומן ומתת האל בכבודה ובעצמה, קיבלה שכר נמוך מזה שקיבל השחקן הנרי קאוויל, המגלם את סופרמן, כעת מתברר שזה לא ממש המצב. אתר ה”הוליווד ריפרוטר” נחלץ לעשות סדר בעניין והבהיר כי שכרו ההתחלתי של קאביל עבור סרטו הראשון בסדרה (סופרמן: איש הפלדה”, 2013), היה זהה לזה של גדות – 300,000 דולר – ואולי אף נמוך ממנו. 

אחר כך עלה הסכום וטיפס כשנוספו לו רווחים מהסרט שהובטחו לקאביל בחוזה. סעיף שגם גדות נהנית ממנו. במילים אחרות, המשכורת של גדות עוד צפויה לעלות. במילים אחרות – בהוליווד יש אכן בעיה של פערי שכר בין נשים לגברים, אך נראה שז לא המקרה. 
 

לפי ההערכות עד כה הסרט הביא לגדות משכורת של מיליון דולר. צילום: AFP

פי כמה צפויה משכורת של גדות לעלות? זאת שאלה מסקרנת שהתשובה עליה לא ממש ברורה, כמו שאר הפרטים הנוגעים לתשלומי שחקנים הוליוודים, מידע עליו שומרים באולפנים בקנאות. באתר אחר טוענים כי משכורתה של גדות אף הוכפלה לפני הצילומים ונקבעה על 600,000 דולר, זאת כאמור לפני התוספת המובטחת של רווחים מהסרט, שעד כה לפי ההערכות מביאה את גדות למשכורת של מיליון דולר. לא בדיוק משכורת רעב. 

האתרים השונים מזכירים כי שחקנים מתחילים לרוב לא יכולים לדרוש סכומים גבוהים עבור הופעותיהם בסרטים עתירי תקציב. כך למשל כריס המסוורת’, שמגלם את אל הרעם “ת’ור” בעולם של המתחרים מ”מארוול”, קיבל תשלום של 150,000 דולר בלבד עבור הופעתו בסרט הראשון בסדרה (“ת’ור”, 2011). אך נראה שלמרות העבודה הרבה ומסע יחסי הציבור שהסרט מביא איתו, העניין משתלם לשחקנים שרוצים לקפוץ למים העמוקים ההוליוודים, כיוון שבמידה והסרטים מצליחים, הם מגיעים לסרטי ההמשך בעמדת מיקוח טובה יותר ומצליחים להקפיץ את הסכום פי כמה. זאת אגב, לצד קמפיינים מסחריים והטבות נוספות שהם גוזרים כתוצאה מהשתתפותם בסרטים בעלי פרופיל גבוה

Leave a Comment