פסטיבל מאיירי איורים מאת טל מרמלשטיין

בין 3 ל־12 בספטמבר יתקיימו בת”א אירועי שבוע האיור, שיכללו עשרות תערוכות, סדנאות ואירועי חוצות העוסקים באיור

illusrations

איור של אסף בן ארוש

אירועי שבוע האיור חוזרים לתל אביב ויתקיימו השנה בין 3 ל־12 בספטמבר.

זאת הפעם השנייה שבה מתקיים שבוע האיור, שכולל עשרות תערוכות, סדנאות, ירידי מכירה ואירועי חוצות ברחבי תל אביב. זאת במסגרת אירועי “אוהבים אמנות, עושים איור” של המחלקה לאמנויות בעיריית תל אביב ובחסות חברת Wix.

השנה יתקיימו 40 תערוכות עיצוב – כפול מבשנה שעברה – רובן ללא תשלום. יובל סער, האוצר הראשי והיזם של שבוע האיור, סיפר במסיבת עיתונאים אתמול כי מטרת שבוע האיור היא “לספק פלטפורמת יצירה עצמאית למאיירים שלא היתה קיימת בעבר. איור הוא אמנות לכל דבר ואחד הרצונות הוא לנתק את החיבור האוטומטי שלפיו איור מיועד רק לילדים”.

בניגוד לשנה שעברה, שבה תערוכות רבות התקיימו בחסות גופים גדולים וממוסדים, השנה אפשר יהיה להתרשם מרוב של תערוכות מקוריות שנוצרו במיוחד לשבוע האיור, התארגנויות ספונטניות בתוך גלריות, בתי קפה ועוד.

בין שלל התערוכות: “החלון – תערוכת איורים לשיריה של דליה רביקוביץ’ (אוצרים: נועה ויכנסקי ושחר בכור); בית אריאלה תציג על קירותיה פרק־קיר מתוך הרומן הגרפי “סיפורה העצוב של יה־יה” מאת המאייר אמיר פולק, שיראה אור במהלך 2015; “החיים עצמם” – המאיירות קרן כץ ולירון כהן יתמקמו במשך שבועיים בבית האמנים ברחוב אלחריזי ותארחנה אמנים מתחומים שונים. יחד הם ייצרו תערוכה אינטראקטיבית בשיתוף הקהל, שישתף את המאיירים בחייו – ובתמורה יקבל איור מקורי.

תערוכה אקטואלית במיוחד היא “קוויריפריה” – 12 סיפורים של בני נוער גאה מהפריפריה, שאייר עומרי כהן, יהפכו לסיפורי קומיקס קצרים ולכרזות מאוירות (אוצר: שנהב לוי). כמו כן, “סיפור פשוט” היא תערוכה של איורים עדכניים מאת נועה שניר בהשראת ספרו של ש”י עגנון, המתחקים אחרי נפשו המסוכסכת ואהובותיו השונות. לפרטים נוספים אפשר להתעדכן בכתובת www.illustrationweek.co.il.