פריסילה הגיעה לישראל מאת מאיה כהן

presila

אמש עלתה לבמה בתל אביב ההפקה הלונדונית של המחזמר “פריסילה מלכת המדבר” • ג’ייסון דונובן, כוכב האייטיז שמשחק במחזמר, מתלהב מהים בתל אביב

אמש עלתה על בימת היכל מנורה מבטחים בתל אביב ההפקה הלונדונית המרהיבה של המחזמר “פריסילה מלכת המדבר”, שתרוץ בישראל עד מוצ”ש, 9 ביולי.

המחזמר מבוסס על סרט הקאלט האוסטרלי מ־1994, “הרפתקאותיה של פריסילה מלכת המדבר”, שעוסק בשני דראג קווינס וטרנסקסואלית הנוסעים יחד ברחבי אוסטרליה באוטובוס שאותו הם מכנים “פריסילה”.

הפסקול כולל להיטים רבים, ובהם “I Will Survive” של גלוריה גיינור, “Finally” של סיסי פניסטון ו”Girls Just Wanna Have Fun” של סינדי לאופר.

כוכב ההפקה שמגיעה אלינו מהווסט אנד הוא לא אחר מאשר ג’ייסון דונובן האוסטרלי, מי ששיחק באייטיז לצד קיילי מינוג באופרת הסבון האוסטרלית “שכנים שכנים” ואף ניפק להיטים מתקתקים לרדיו. דונובן (48) משחק במחזמר מאז 2008.

“זה הסיפור האוסטרלי הכי גדול. שלושה דראג קווינס שיוצאים למסע במדבר”, אמר אתמול דונובן במפגש עם התקשורת, “לדמות שלי, טיק, יש סוד. יש לו בן. יש המון להיטים בהצגה, תלבושות נהדרות ואני בטוח שהקהל הישראלי יאהב את המחזמר. העובדה שהבאתם את ההצגה לישראל מעידה על החברה הליברלית פה. אני חושב שזו חברה פתוחה שאין בה אפליה בנושאים של נטייה מינית, ואני מקווה שבגלל זה אנחנו פה”.

זו הצגה לא פשוטה מבחינה פיזית.

“נכון, זו הצגה מאוד פיזית. בשביל זה צריך להיות בכושר (צוחק). יש 20 תלבושות להחליף. מעצב התלבושות זכה בפרס האוסקר, בפרס הטוני ובפרס אוליבייה (פרס תיאטרון לונדוני; מ”כ) על עבודתו המדהימה”.

מה קורה עם קריירת המוסיקה שלך? 

“בתהליך. אין כרגע משהו על הפרק. סיימתי לאחרונה סיבוב הופעות מאוד מוצלח באנגליה. אני מבטיח שבעתיד כשיהיה סיבוב חדש – אגיע לישראל. זו הפעם הראשונה שלי בישראל ואני מאוד שמח להיות פה. המחזמר הוא הזדמנות מצוינת לבוא לכאן. אני מקבל פה המון תשומת לב וזה כיף. חם פה. זה מזכיר לי את סידני וכשאני רואה את הים זה משמח אותי”.

יש קריאות לחרם על ישראל. נחשפת אליהן? 

“אף אחד לא אמר לי לא להגיע. חברים שלי אמרו שאני חייב לנסוע לישראל. אני שם את הפוליטיקה בצד. לא חששתי לבוא לפה, זה אחד המקומות הכי בטוחים בעולם בעיניי. אני לא מודאג בכלל”.