צופית גרנט חושפת: מתי אסכים ללבוש כיסוי ראש/מירי סער

קבלה? “אני לומדת קבוע”. כיסוי ראש? “כשאגיע למקום בו מקובל לכסות את הראש, אעשה זאת”. רוחניות? “מדליקה נרות שבת”. צופית גרנט מתחברת ליהדות ומספרת על הקשר שלה ליהדות

היא עיתונאית, מנחת טלוויזיה ושחקנית, המוכרת גם כאשתו של מאמן הכדורגל אברהם גרנט .

הספיקה להופיע במחזות כמו “חלום ליל קיץ”, “אהבה בצל האיידס”, “היערות”, “בית העלים הכחולים” והגרסה המחודשת לקומדיה “הזוג המוזר”. בטלוויזיה הופיעה גרנט בתוכניות רבות,  חלקן יש שיגדירו “שערורייתיות”.  אמא לדניאל (20) ולרומי (17).

tzof

במקום בו מקובל לשים כיסוי ראש, אשים. צופית גרנט צילום: אריק סולטן

מחוברת למשפחת לאו

ילדות:
חוויה קשה של לפני המון שנים, החרוטה בנפשי ובליבי. מעדיפה שלא להתעסק בה יותר מידי. בגיל חמש התגרשו הוריי ועברתי להתגורר עם אמי. עקב קשיים  בגידולי עברתי להתגורר בגיל 9 בפנימייה. את לימודי התיכון סיימתי בבית הספר החקלאי “עיינות”.

עמותת אנוש:
הערב התקיים אירוע ההתרמה השנתי לטובת העמותה, אותה אימצתי ובה אני משמשת נשיאה. זהו מרכז לבריאות נפש, אך בעיקר מקום הצלה לפגועי הנפש שאתגריהם רבים. אני פועלת בו ככל שאני יכולה. התחלתי את פעילותי שם כשהסכמתי להיחשף ולספר על האתגרים בחיינו לצד  אחי שהיה פגוע נפש.

עמירם אלישוב:
אחי האהוב. קיומו נותן לחיי משמעות נוספת. אני שמחה ונרגשת לדעת שהוא חי בדיור מוגן, עובד, מתפתח, וחי חיים נורמטיביים ככל האפשר לצד אתגריו הלא פשוטים.

כיפה:
זוהי דרך, זוהי אמונה. אני מאמינה בדת שמקרבת ומחזקת. לכן אני מחוברת לרב ישראל מאיר לאו ולאשתו. מצאתי שם בית של קירוב לבבות. משפחה זו נוהגת בכבוד, אצילות ואיפוק.

קבלה:
לומדת קבוע אצל המורה הדגול יובל אשרוב, המשמש תזונאי, מורה, יועץ וחבר. אני מחוברת מאוד לקבלה האמיתית והפחות מסחרית, היא ממלאת את הצורך הרוחני שלי.

כיסוי ראש:
אני מכבדת מאוד נשים שמכסות את שיערן, אך לא רואה טעם בכך באופן אישי. כשאגיע למקום בו מקובל לכסות את הראש, אעשה זאת – אם זהו חלק ממנהגי הצניעות עליי לכבד זאת, הרי אני מאמינה בכבוד ובסובלנות.

שוויון זכויות לנשים:
אנחנו בדרך הנכונה, נשים כבר אינם צריכות להילחם על זכויותיהן. אם כבר, לצערנו, אלה שצריכים להילחם על זכויותיהם בחברה אלה האנשים ה”חלשים”. עלינו להיות שוויוניים גם כלפי פליטים או זרים שנמצאים בארץ כל עוד הם נמצאים כאן. זוהי חובתנו המוסרית.

 tzo

אני מחוברת מאוד לקבלה האמיתית והפחות מסחרית”. צופית גרנט

 מדליקה נרות שבת

הרב עובדיה יוסף:
הבנתי שהיה גדול בתורה אבל לא הכרתי באופן אישי.

פילנטרופיה:
זכות, לא חובה. אני חושבת שכל אדם חייב להתנדב – גם אם הוא זקוק לתמיכה מאחרים עליו להתנדב בעצמו. זהו מקור לאושר ושקט נפשי. אנו חייבים להפסיק להתרכז בעצמנו ולהתחיל לחשוב על אחרים, וכל זאת מתוך רצון להשפיע לטובה.

אבודים“:
סדרת טלוויזיה מנצחת שאני גאה להיות חלק ממנה. פנו אלי להיות חלק מהצוות ולהנחות ואני מאושרת על כך.

אימהות וקריירה:
האימהות היא ההצלה של חיי, הזדמנות לתיקון. האמהות לא קשה לי לעולם, היא הדבר הכי יפה שיש לי. למעשה, עד לפני ארבע שנים נמנעתי מלעבוד באופן מלא כל עוד הרגשתי שילדיי צריכים אותי קרוב יותר. רק כעת אני מסכימה לעבוד בסדר גודל של משרה מלאה ויותר.

אברהם גרנט:
אדם שאני אוהבת, מחוברת אליו, נשואה לו ושיש לנו יחד דרך משותפת.

משהו יהודי שלא יודעים עלייך:
אני מאמינה בכוחן של נרות; מדליקה נרות שבת, מדליקה נרות חנוכה ובעצם כל דבר שמביא אור מתוך המסורת היהודית, ובכלל.

Leave a Comment