קייט מידלטון תובעת את מפיצי תמונות העירום שלה

6 גורמים משוק התקשורת הצרפתי יועמדו לדין בעוון פרסום תמונות עירום של דוכסית קיימברידג’. התמונות צולמו ב-2012, בעת שמידלטון השתזפה ללא חולצה באתר נופש פרטי של בני הזוג המלכותי

שישה כתבים, צלמים וגורמים בכירים בשוק התקשורת הצרפתי עתידים לעמוד למשפט בעוון פרסום תמונות עירום של דוכסית קיימברידג’ קייט מידלטון. התמונות צולמו ב-2012, בעת  שרעייתו של הנסיך ויליאם השתזפה ללא חולצה במרפסת שבאתר נופש פרטי של בני הזוג המלכותי בדרום צרפת. כך דווח הלילה (יום ג’) בסוכנות הידיעות AFP.

התמנות הפולשניות פורסמו לראשונה במגזין הידוענים הצרפתי “קלוסר”, ועוררו, כצפוי, זעם מצד בית המלוכה הבריטי על הפלישה לפרטיותם של בני הזוג. בהצהרה שפרסם הארמון הבריטי נכתב כי “הוד מעלתם נעצבו עד מאוד לגלות כי הצלם והמפרסמים הצרפתיים חדרו לפרטיותם באופן גרוטסקי וחסר הצדקה”.

kate-midelton התיעוד החושפני במגזין צרפתי. צילום: רויטרס

עורך הראשי של “קלוסר”, ראש החברה שמחזיקה במגזין, שלושה צלמים וגורם בכיר ביומון הצרפתי “לה פרובנס” יצטרכו כעת לעמוד בפני בית הדין הצרפתי. מנהלי “לה פרובנס” הכחישו שאחד מעובדיהם צילם את התמונות סרות הטעם. תמונותיה החשופות של מידלטון פורסמו לאחר מכן בכל אירופה וברחבי העולם, ובפרט בדנמרק, אירלנד, איטליה ושוודיה.

הציף מחדש את הדיון בנושא זכויות הפרט של ידוענים. מידלטון. צילום: גטי אימג’ס

בניסיון למנוע את הפצת התמונות, הוציאו עורכי הדין של הזוג המלכותי צו מניעה בפריז. תמונות הפפראצי החודרניות הציפו מחדש את הדיון בנושא זכויותיהם של ידוענים לפרטיות – דיון שהדהד את זה שהתנהל אחרי מותה של אמו של ויליאם, הנסיכה דיאנה. דיאנה נהרגה כזכור בתאונת דרכים בזמן שנהגה ניסה להימלט מצי של צלמים רכובים על אופנועים.

 

Leave a Comment