ריקוד המכונה מאת יאיר גת

יאיר גת התלווה לבציר ביער יתיר, והתרגש מהתוצאות

harvest-of-grapes

בציר לילי בכרם שביער יתיר. עוקבים אחר התפתחות הגפנים באמצעות צילומי לוויין צילום דודו גרינשפן

קצת אחרי עשר בלילה הגענו אל חלקת הכרם, הנטועה בין עצי האורן של יער יתיר. הפנסים של הבוצרת, של הטרקטור שגרר אותה ושל המשאית שהמתינה לה בפינת החלקה, שהיו מקורות האור היחידים ברדיוס של קילומטרים, חשפו מפעם לפעם את שורות הגפנים המאובקות וצבעו אותן בכסף. המכונות החקלאיות נראו על רקע הכרם החשוך כמו כלי טיס מכוכב אחר בסרט מדע בדיוני.

הבוצרת זללה את הגפנים, שורה אחר שורה, מכה בהן באמצעות מערכת מוטות פלסטיק, כדי להפיל את האשכולות הבשלים ולאסוף אותם אל כרס המתכת שלה. כשהיא התמלאה, היא נגררה אל המשאית להתרוקן, ויצאה לסיבוב נוסף, בצעדי ריקוד מכני שלא נפסק עד שהחלקה נבצרה במלואה והענבים הגיעו ליקב. שם הם יהפכו למשהו אחר לגמרי, ליין שייקח איתו אל הכוסות שלנו את החורף הקר, הקיץ הלוהט, בציר הלילה הרועש, התהליכים השונים ביקב ותקופת היישון במיכלים ובחביות עץ.

לא היה פשוט לקבוע את הביקור שלי ביער. לא כי אני כזה עסוק, אלא כי מועד הבציר לא מפסיק להשתנות עד לרגע האחרון. הבוצרת תעלה על הכרם רק כאשר הענבים בשלים דיים, אבל לפני שהם בשלים מדי. כדי לזהות את הנקודה המדויקת בזמן, דוגמים את הענבים מכל חלקה וחלקה, עוקבים אחר התפתחות הגפנים באמצעות צילומי לוויין, המשודרים ישירות לטלפונים החכמים של הכורמים, ומנתחים נתונים שמקורם ברחפנים המוטסים מעל הכרם במועדים קבועים. כך ניתן לדעת בוודאות יחסית אילו שורות מוכנות לבציר ואילו שורות עדיף להשאיר לסיבוב הבא.

לפני שעלינו לכרם עשינו סיבוב ביקב, שלמרות שהיה בעיצומה של התקופה העמוסה ביותר בשנה, היה שקט, נקי ומסודר. רק ריחות של אלכוהול ופרי טרי שעלו ממיכלי התסיסה העידו על הדרמה שמתחוללת בתוכם, כשהשמרים מפרקים את הסוכר שבענבים לאלכוהול ו־CO2. בהזדמנות טעמנו כמה יינות מבציר 2012 שהושקו לאחרונה תחת תוויות חדשות ואלגנטיות. ציוד מתקדם, צילומי לוויין, ייננים שיודעים מה הם עושים ויינות טובים אפשר למצוא בלא מעט יקבים. כרמים גבוהים מוקפים ביער יש רק באזור יתיר, וכאשר העשייה ביקב מוכוונת לביטוי האופי הייחודי של האזור, התוצאות הסופיות מרגשות ויוצאות דופן. יינות כמו שעושים ביתיר אי אפשר לעשות בשום מקום אחר.

יתיר, הר עמשא 2012 

היין הבסיסי של יתיר נעשה בבציר 2012 מענבי קברנה סוביניון, שיראז ופטי ורדו מכמה חלקות ביער יתיר. כל אחד מהמרכיבים התיישן כשנה בחביות עץ לפני הבלנד הסופי. יש לו ריחות של פירות אדומים, עשבי תיבול יבשים, תבלינים מתוקים ומעט עשן, המרקם שלו רך, החמיצות טובה, הטעמים מתובלים ומלאי אופי, והסיומת בוסרית ומחוספסת מעט. יין נגיש ומהנה מאוד. כשר. המחיר: כ־110 שקלים.

יתיר, קברנה סוביניון 2012

גם היין הזה התיישן כשנה בחביות ונשמר ביקב כשנתיים לפני הביקבוק, אולם בשונה מקודמו, הוא עדיין לא באמת מוכן לשתייה. יש לו ריחות רעננים של פרי אדום בשל, פרי בוסר ועץ קלוי, גוף מוצק מאוד, חמיצות נהדרת וטעמי פרי מתובלים, אבל כל המאפיינים האיכותיים הללו עדיין לא מצליחים להתחבר לחוויה הרמונית. תנו לו עוד שנתיים־שלוש בבקבוק. כשר. המחיר: כ־140 שקלים.

יתיר, פטי ורדו 2012  

מעט מאוד יינות פטי ורדו זניים יש בעולם, וזה אחד המרשימים שבהם. יין בעל צבע סגול עמוק וניחוחות של פרחים, פירות יער ומעט עץ מעושן. המרקם שלו מלא ועשיר, המבנה מוצק מאוד, החמיצות נושכת, והסיומת ארוכה ומרוכזת. יין יוצא דופן שעוד כמה שנים בבקבוק יעשו לו רק טוב. כשר. המחיר: כ־145 שקלים.

[email protected]