שוד יהלומים גדול על מסלול ההמראה בבריסל/ אורה קורן, רויטרס

 שמונה חמושים פרצו לשדה התעופה, גנבו יהלומים שבדיוק הועמסו למטוס ונמלטו. שווי השלל: לפחות 50 מיליון דולר

Slider

שמונה בני אדם שדדו אמש (שני) יהלומים בשווי עשרות מיליוני דולרים מנמל התעופה בבריסל. לפי הודעת המשטרה הבלגית, השמונה, שהיו חמושים וייתכן שהתחזו לשוטרים, גנבו את היהלומים בזמן שהם הועמסו על מטוס של חברת הלווטיק השווייצית בשדה התעופה.

הדיווחים על שווי היהלומים סותרים: בעוד שבסוכנות הידיעות רויטרס נכתב כי שווי היהלומים הוא 467 מיליון דולרים, בסוכנות הידיעות אי-פי ובי-בי-סי דווח כי שווי היהלומים, שהיו לא מעובדים, הוא 50 מיליון דולרים. סוכנות הידיעות הצרפתית ציטטה דוברת ממרכז היהלומים העולמי באנטוורפן שאמרה כי השווי הוא כ-50 מיליון דולר, וכי מדובר באחד ממקרי השוד הגדולים בהיסטוריה.

כלי התקשורת בבלגיה דיווחו כי שני כלי רכב, שבכל אחד מהם נסעו ארבעה בני אדם, דהרו לעבר רכב הביטחון שחנה ליד מטוס נוסעים, שעמד להמריא. “האנשים היו חמושים ולבשו מסכות. איש לא פתח באש ולא היו נפגעים”, אמרה דוברת מטעם התביעה בבלגיה. לדבריה, האירוע נמשך כמה דקות בלבד.

הטיסה שהופעלה בידי חברת התעופה השווייצית הלווטיק, בוטלה לאחר השוד. לפי מומחים, הביטוח על הובלה אווירית, שמסופק לרוב על ידי חברות התעופה או חברות ביטוח חיצוניות, נחשב לזול באופן יחסי מפני שהובלה באמצעות מטוסים נחשבת לדרך הבטוחה ביותר להעביר פריטים יקרי ערך.

מקורות בענף היהלומים בישראל אמרו היום כי ככל הידוע, המטען שנשדד לא היה מיועד ליהלומנים בישראל. “מעשי השוד מתרחשים בעיקר באירופה, כיוון שהיבשת פתוחה לתנועה וניתן להיעלם עם הסחורה מיידית”, ציינו מקורות בענף הישראלי. לדבריהם, גם אם מישהו היה מצליח להבריח לארץ יהלומים בהיקף כה גדול, הוא היה מתקשה לאחר מכן למכור אותם, או להוציא אותם ליעד חדש. מדובר ככל הנראה בכמה שקי יהלומים קטנים.

למאמר המלא הקישו

http://www.haaretz.co.il/news/world/1.1933038

Leave a Comment