ת”א בחלום ליל קיץ לבן/ יהודה שלזינגר

מסיבת אוזניות המונית, מופעי תרבות ייחודיים ומאות אלפי חוגגים • העיר הלבנה הוכיחה שהיא עיר ללא הפסקה • “אין אירועים כאלו בערים אחרות

 Slider525

שוק התקווה: מופעי רחוב צילום יהושע יוסף

מסיבת אוזניות המונית בכיכר רבין, מופעי אורות מרהיבים, שלל מופעי תרבות והמון לבן בעיניים. תל אביב, העיר העברית הראשונה, הוכיחה אתמול שהיא עדיין ראויה לתואר עיר ללא הפסקה – מאות אלפי אנשים נטלו חלק בחגיגות “הלילה הלבן”, שנערך בה זו השנה התשיעית ברציפות.

האירועים נפתחו בשוק התקווה בדרום העיר, שם נצבעו הבסטות בצבעים ססגוניים ונערכו מופעי רחוב מרהיבים. לאחר מכן המשיכו החגיגות גם אל לב העיר – אלפי חוגגים נלהבים השתתפו במסיבת אוזניות המונית.

אבל למרות האווירה החגיגית, החוגגים לא הצליחו להתעלם מהאירועים האקטואליים – ובראשם המחלוקת סביב פסיקת בית המשפט העליון, אשר חייבה את העירייה לאכוף את החוק המורה על סגירת המרכולים בעיר בשבת. רועי כץ (26), שהגיע לכיכר רבין עם חברתו: “לא סתם אין אירועים כאלו בבני ברק או בנתיבות, זה מה שמיוחד בעיר הזו – שברחובות יש מסיבות”. לדבריו, “זו עיר חילונית לכל דבר ואנחנו צריכים גם את כל הדברים שחילונים בכל העולם זוכים להם, כמו לקנות סיגריות בשבת.

לעומתם, בשכונת התקווה תושבים הסבירו כיצד חגיגות אלו דווקא מחזקות את הדעה שלא צריך לפתוח את המרחב הציבורי בשבת. “הלילה הזה הוא דוגמה נהדרת שאפשר לחגוג ביום חמישי ולנוח בשבת”, אמר שלום עמרני (36), תושב העיר.

ראש עיריית ת”א, רון חולדאי: “שמחתי לראות את מאות האלפים שהגיעו לחגוג איתנו ולהיחשף לאירועי התרבות ברחבי העיר”.

 lavan

המאמר פורסם בישראל היום ב-28-6-2013″.

Leave a Comment