שווה לבקר ב”שוק צפון” מאת מאיה דרין

 

ביקרנו בשוק האיכרים והמרכז הקולינרי החדש של מיכל אנסקי שנפתח בצפון תל אביב • מה תמצאו שם?

Street-market

שוק צפון הוא אחד מהמיזמים הקולינארים המדוברים ביותר בזמן האחרון. השמועות אודות פתיחת סניפי רחוב למסעדת טאיזו המהוללת ופרונטו האהובה שמרו על אזני מחודדות וקשובות. לאחר חודשים ארוכים של תכנון ובנייה, המתחם הקולינרי החדש של תל אביב נפתח לקהל הרחב בחודש ינואר.

השוק, שממוקם ברמת החייל בצומת הרחובות הברזל-הנחושת, משתרע על פני 1,600 מ”ר ויפעלו בו כ-30 חנויות, דוכנים ומסעדות מכל תחומי המזון. תפיסתם העדכנית והעכשווית של היזמים, מיכל אנסקי ורועי חמד שומרת על מתחם תוסס ומסקרן.

שוק הצפון, כמו אחיו הותיק שוק האיכרים בנמל תל אביב ובדומה לשווקים אחרים בעולם, שם לו למטרה לקדם תרבות קולינארית המשלבת בין חווית קנייה של חומרי גלם ומוצרים טריים ואיכותיים לבין אינספור הזדמנויות ורעיונות לארוחת שוק קלה.

את המיזם מובילה נבחרת מנצחת, המונה מסעדנים מובילים ביניהם השפים יובל בן נריה (טאיזו), ודיוויד פרנקל (פרונטו). שף אבנר לסקין שב ופותח מקום משלו לאחר 15 שנה הנקרא: ״רק היום”.

לצד אלה, מוסדות קולינריים מיתולוגיים בת”א כמו “כתר המזרח” של משפחת שמאי ואולי המקום המזוהה ביותר עם אריק אינשטיין ז”ל , אשר פותח לראשונה סניף נוסף ואף מוסיף קונספט חדש – דוכן חצילים שנותן כבוד לירק האהוב. בוטיק שוקולד נוסף ל”איקה שוקולד” הנהדרת, בו קשה לבחור מתוך שלל הפרלינים והשוקולדים המוצגים לראווה. חנויות בוטיק מירושלים כמו מעדניית קנטי וממלכת החלבה, וכמובן מיטב החקלאים והיצרנים בשוק האיכרים העשיר עם דוכני תבלינים (תבליני מנצ’ס), בשר (איטליז קדן, דלישס), ירקות ופירות (שדה ירוק, נוי השדה), פרחים (פיורי) ועוד.

התמהיל המושלם והשפע העשיר של הסחורה בשוק צפון, מהווים פתרון קולינרי נגיש ורחב לכל צורך: מקפה של בוקר, פגישות עבודה וארוחות צהריים איכותית לעובדים במתחם רמת החייל וקריית עתידים, דרך מתחם קניות מדויק בגודלו לתושבי השכונות בצפוניות, ועד למתחם בילוי לילי אשר משנה פניו עם רדת החשכה.

לכתבה המלאה הקישו