Will Rogers Memorial Park in Beverly Hills, California/אבי דרורי

במרכז בוורלי הילס נמצא אחד הפארקים היפים באזור. הוא אמנם פארק קטן בצורה משולשת הגובל ברחובות Sunset Blvd, Canon Drive and Beverly Drive המעוצב בצורה נהדרת בעזרת מדשאות רחבות ידיים, שיחים וצמחים שונים, עצי דקל עמוסי תמרים עגולים ומתוקים שגורמים לחגיגה גדולה בקרב הסנאים המקומיים, מזרקת מים מסוגננת ובריכת דגים מעוצבת בצורה מיוחדת.

הפארק נוסד ב- 1915 על ידי מלון ה Beverly Hills שממולו כמתנה לעיר ונודע בשמו כ “Sunset Park”. בשנת 1952 שונה שמו ל- Will Rogers Memorial Park, על שמו של Will Rogers המפורסם שבאותה תקופה גם זכה לתואר הכבוד כראש עיריית בוורלי הילס.

Will Rogers Memorial Park הנחשב לאחד מאתרי התיירות המפורסמים ביותר כאן עבר בשנים האחרונות מספר שיפוצים שהבולטים בהם היו ריצוף השבילים במרצפות אבן דקורטיביות במקום האספלט, פנסי תאורה המופעלים בעזרת אנרגיית השמש ואינם צורכים חשמל, מערכת השקאה חדשנית ושירותים לנוחות המבקרים, שילוט חדש ושני לוחות אבן חדשים עליהם חרוט שמו של הפארק ואינפורמציה נילווית. כמו כן ניטעו בו עצים ושיחים רבים.

הקליקו על התמונות להגדלה

 will

 w2

שילוט חדש ולוחות אבן הם חידושים שנעשו בפארק הזה במרוצת השנים האחרונות במטרה ליפות ולהדגיש אותו כאתר תיירות חשוב ומיוחד. כל זאת לא היה קיים בעבר כשנהגתי לבקר בו ולצלם במסגרת לימודי הצילום שלי.

 w3

את העץ הזה אני זוכר מהימים ההם, הוא תמיד היה מיוחד מאד בצורתו וזה ממש מדהים איך הוא שרד כאן למעלה משלושים שנה שאני מכיר אותו (אני מניח שעוד הרבה לפני שאני הכרתי אותו) ובתקופת האביב בעיקר הוא מכוסה פרחים וורודים מרהיבים. כשביקרתי אותו הפעם שמחתי לראות שעדיין נשארו עליו מספר פרחים וורודים שהישוו לו צורה אמנותית נפלאה.

 w4

 w5

 w6

 w7

במשך השנים ניטעה כאן שדרת עצי תמר המניבים המון פרי, התמרים הבשלים והנהדרים מפוזרים למרגלות העצים כשהנהנים העיקריים מהם הינם הסנאים המקומיים ששורצים כאן בכל פינה. ריחם המתקתק של התמרים הללו נישא באויר וגרם לי לרצות לנגוס באחד מהם אולם איני מכיר את הסוג הזה של תמרים ולמרות ריחן המגרה לא התפתיתי.

 w9

 w8

מזרקת המים במרכז הבריכה בנוייה בצורה מיוחדת ויפה המושכת את העיין ומשמשת נושא צילום מרהיב לצלמים רבים. המיית המיים הנופלים ממנה אל הבריכה משרה רוגע וקרירות במיוחד בשעות הבוקר כשהתנועה על הכבישים מסביב דלילה ואין הרבה רעש. בעבר ניתן היה לראות כאן כמה ברווזים שהועברו במרוצת הזמן למקום אחר ובבריכה חיים צבי מים ודגי קוי צבעוניים שלמרות הירקת במים ניתן עדיין להבחין בהם שוחים הלוך ושוב.

 w11

מסביב לבריכה מפוזרים ספסלי ישיבה דקורטביים עליהם ניתן לשבת ולהינות מנופו המקסים של הפארק ומהמיית המים הנופלים ממרומי המזרקה.

 w13

 w12

 עצים רבים ושונים צומחים כאן וזוכים לטיפול מסור כפי שנהוג בבוורלי הילס בה הדגש מושם על צמחייה עשירה וירוקה בכל ימות השנה. זה מה שלמעשה מייחד אותה מערים אחרות.

 w14

מפת האזור ומיקומי של הפארק

צירפתי סרטון קצרצר המתאר את הפארק, להנאתכם:

פארק נפלא השוכן ממול ה Beverly Hills Hotel ובנוי כאילו על אי בין שלושה רחובות די סואנים. הוא מתוחזק להפליא ונקי מאד,  הדבר היחיד שלא כל כך מוצא חו בעיני הם הכבישים הגובלים בו שבמרבית שעות היום והלילה די סואנים ונידרשת עירנות רבה וזהירות בחצייתם.

avi droriאבי דרורי

טיולים בטבע

חוויות וסיפורים אישיים,

טיולים למקומות יפים וצילומים

  

לכתבות נוספות של אבי הקישו

 

Leave a Comment